Ceviz Yaprağı Sivilce Maskesi Tarifi Süper Tarif

Son Güncelleme: 16.09.2020 14:47

Ceviz Yaprağı Sivilce Maskesi Tarifi Süper Tarif ceviz yaprağı sivilce Sivilce için Ceviz Yaprağı

Hanımlar ceviz yaprağı ile sivilcelerden kurtulma nasıl olur demeyin. Bu yazıda sizlere ceviz yaprağı sivilceler için nasıl kullanılır anlatmaya çalışacağız buyurun:

Sivilce Ceviz Yaprağı

Ceviz yaprağı ile hazırlayacağınız su ile ergenlik dönemi sivilceleriniz den (akne) kurtulmak mümkün.

“Ceviz yaprakları” yılın haziran ve temmuz aylarında toplanır. Bu toplanan yaprakları havadar ve gölgelik olan bir yerde kurutup daha sonra kullanabilirsiniz.

Sivilceler de ceviz yaprakları nasıl kullanılır?

Bunun için yarım litre su ve 20 gr kurutulmuş ceviz yaprağı yeterlidir. Su kaynar derecede olmamalı, suyun sıcaklığı 50-60 derecede olmalıdır. Yarım litre suyun içine ceviz yapraklarını ufalayarak atar ağzını kapatır ve kullanıma hazır hale gelmesi için 1 saat beklersiniz.

Kullanımı:

Sabah ve akşam günde 2-3 defa kullanabilirsiniz. Bir pamuk yardımı ile yüzünüze kompres yaparak kullanabilirsiniz. Sıcakken kullanıldığında etkisini hızlı gösterir. 3 dakika sonra yakından bir ayna ile sivilcelerinize baktığınız da aknelerinizin açılmış olduğunu görürsünüz. Soğuk olarak da kullanabilirsiniz. Kısa bir süre sonra sivilcelerinizin yok olduğunu görürsünüz.

NOT:Burada verilen bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir hastalığınız olduğunda öncelikle doktorunuza danışınız..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir