Muzlu Cilt Bakımı Maskesi

Son Güncelleme: 10.09.2020 10:13

Muzlu Cilt Bakımı Maskesi

Muz ile yapılan cilt bakım maskeleri arasından bir kaç tanesini ve muzlu cilt maskelerinin yararlarını bu yazımızda okuyacaksınız arkadaşlar.

Meyvelerle yapılan belkide sayısız maske tarifi vardır ve bizler de bu meyvelerden muz ile yapılan maskeleri sizlere öğretelim.

muzlu cilt bakım maskesi
– Bir kasenin içine bir muzu ezerek koyun ve üzerine bir yemek kaşığı toz şeker atıp karıştırmadan direk cildinize masaj yaparak uygulayın. Toz şeker cildinize aynı zamanda peeling etkisi yapacaktır.

– Bir kabın içerisine bir adet muz ile bir yemek kaşığı yulafı katıp iyice ezin ve yüzünüze masaj yaparak uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

– Bir kasenin içine muzu ve bir tatlı kaşığı yoğurdu iyice ezin ve cildinize sürüp 15 dakika bekleyin.

Besleyici muz maskesi

Bir adet muzu iyice ezdikten sonra içerisine 1 tatlı kaşığı süt veya kaymak katarak karıştırın. Sonra 20 dakika yüzünüzde bekletin. Ilık su ile durulayın.

Kuru ciltler için muz maskesi

Bir kap yoğurdun yarısını 1 yemek kaşığı bal ve dörtte bir muz ile iyice karıştırın. Bu karışımızı yüzünüze ve boynunuza sürüp, 10 dakika bekletin.

Yorgun cilde muz maskesi

Muzu ezerek püre yapın. Temizlenmiş cildinize masaj yaparak sürüp 15 dakika bekleyin. Ilık suya batırılmış pamukla cildinizi temizleyin. Muz cilde enerji ve parlaklık verir.

Hassas ciltlere muz maskesi

Potasyum zengini besleyici bir meyve olan muz solgun, yıpranmış hassas ve kuru ciltler için ideal bir maske malzemesi. Lekesiz olgun bir muzun yarısını ezerek iki 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi ile karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Çok besleyici bu maskeyi haftada bir kez uygulayın.

Karma ciltler için muz maskesi

Ezilmiş muzu krema ile karıştırın ve yüzünüze bu karışımı sürün. 30 dakika bekletin. Bu maske yüzünüzü nemlendirecek, besleyecek ve yumuşatacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir