Kadınların Tekrarladığı 7 Aşk Hatası

Kadınların tekrarladığı 7 aşk hatası sayfamızda, iyi niyetlerinden dolayı yada sahip olmak duygusunun bir gereği olarak erkeklere karşı yapılan aşk hatalarından bahsedeceğiz.


1. Peşinden koşmak

Erkeklerin sevgilerini belli etme yada sizden hoşlanma belirtilerinin başında size haber vermeleri gösterilir. Yani bir erkek sizden hoşlanıyorsa bundan haberiniz olur. Açık şekilde karmaşık mesajlar vermeden sizden hoşlandığını söyler ve size çıkma teklifi yapar. Size karşı gülümsemesi yada göz teması içinde olmanız bunun belirtileri arasında gösterilebilir.

Bir erkeğin seninle birlikte olma fırsatı varken bunu kabul etmiyorsa, o zaman senden yeterince hoşlanmıyordur. Böyle bir durumda vazgeçmek yerine kadınların büyük bir bölümü onları ikna etmeye çalışırlar. Ona komik şeyler yazmak, aniden karşısına çıkmak hatta ona çıkma teklif etmek gibi yollara başvururlar. Erkek sizin bu çabalarınıza karşı kibar davranarak cevap verebilir ve sizinle ilgilenebilir. Bunlara bakarak bu erkek benden hoşlanıyor diyemezsiniz.

Erkeğin size karşı duyguları varsa bu umudu peşinden koşarak öldürebilirsiniz. Bir erkeğin peşinden koşmak işte var olan bu umudun ölmesi demektir. Yüzyıllardır süren bir erkek davranışı varsa oda sizden hoşlandığını size haber verecek olmasıdır. Bekar ya da bir ilişki içinde olsanız da, asla ama asla erkeğinizi kovalamayın. Bir şey olursa, biraz geri çekilin ve onun size gelmesine fırsat verin.


2. Kendi isteklerinin esiri olmak

Çoğu ilişki, karşınızdakini anlamayı bırakıp kendi isteklerinin esiri olmak yani ben merkeziyetçi bir hale bürünmekten dolayı parçalanır. Kendi isteklerinize, kendi endişelerinize, kendi korkularınıza, kendi ihtiyaçlarınıza odaklandığınızda, erkek sizin için ikinci plana düşer. Onun nasıl hissettiğine ve neleri istediğine aldırış etmediğinizde sadece amacınıza ulaşmak için bir nesne olarak görmüş olursunuz.

Ben merkezli zihniyet, ilişkinin hangi aşamasında olursanız olun (ister rasgele flört ediyor olun ister ciddi bir şekilde bağlı olun) sorunlara neden olabilir. Eğer gerçekten onu seviyorsanız kendi isteklerinizin dışına çıkıp başka bir kalıba bürünmeye çalışmalısınız.


3. Onu nefes alamayacak hale getirmek

Birini sizi sevmeye yada belirli duygularınıza karşılık vermeye zorlayamazsınız. Eğer karşınızdaki istediklerinizi yapmak istemiyor en doğru çözüm onu özgür bırakmaktır. Hayatınızın her döneminde endişelenecek bir şeyler olur. Her ilişkinin başlangıcında her şeyin harika olacağını ve kendinizi güvende hissedeceğinizi düşünebilirsiniz. Bu düşüncelerin hiç biri doğru değildir. Sizi ne zaman seveceğini söyleyeceği, ne zaman nişanlanacağınız yada evleneceğiniz ve evlendiğinizde sizi hala sevip sevmeyeceği konularında endişeleneceksiniz.

Kendi korkularınız, endişeleriniz ve kabus senaryolarınız hakkında strese girmeyi ve takıntı yapmayı bıraktığınızda her şey düzelecek ilişkinin nefes almasını sağlayacaksınız.


4. Her konuda haklı görünmek

Bir erkek her konuda haklı çıkmaya çalışan yada haklı görünen kadını hayatında istemez. Erkekler, yüksek standartları olan kadınları sevseler de yine de bazı şeyler için takdir edilmek isterler. Devamlı bir şeyleri yapmasını ve belli davranışlarda bulunmasını bekleyen kadınları sevmezler.

Takdir, bir erkeğin kalbini açan anahtardır. İlişkinizin sağlam olmasını istiyorsanız bunu ona vermeye çalışmalısınız. Haklı ve nankör davranan bir kadın, bir erkeğin gözünde muhtemelen en çirkin kadındır.


5. Devamlı onunla olmak istemek

Her zaman yanında olmasını ve çağırdığında hemen gelmesini istemek, aşırı şekilde kıskanmak, ona karşı hep müsait olmak onun sizden uzaklaşmasına sebep olabilir. Daha başka şekilde ifade etmek gerekirse, mesajlarına hemen cevap vermesini istemek, başkasıyla konuşursa onu kıskanmak ve devamlı ona ihtiyaç duymak örnek olarak gösterilebilir. Kısaca onu hayatınızın merkezi yapmak ve devamlı onunla olmak istemek yapılan en büyük aşk hatalarından birisidir.


6. Daha ilişkinin başlangıcında ileriye yönelik taahhütlerde bulunmak

Bir ilişkideymişsiniz gibi davranmak size bir ilişki sağlamaz. Hatta onun sizden daha çok uzaklaşmasını sağlar. Kadınlar yeni biriyle tanıştıklarında tamamen bu ilişkiye odaklanırlar. Erkeklerde durum böyle gelişmez. Gerçekten hayranı olduğunuz biriyle tanışabilir ve onunla yakınlaşabilirsiniz. Ancak onun kız arkadaşı olana kadar onun kız arkadaşı gibi davranmamalısınız.

Bir erkek, bir kadına ancak ilham alırsa ve ona bir yararı varsa kendini adar. Başkalarına karşı bir erkeğin kız arkadaşı gibi davranırsanız o erkek gözünde çaresiz konuma düşebilirsiniz. Buda o kişinin sizden uzaklaşmasına sebep olabilir. Bu yüzden daha ilişkinin başlangıcında ileriye yönelik hayaller kurmamalı, kendi aklınızca hareket etmemelisiniz.


7. Hayatınızdaki sorunları ona taşımak

Erkekler her zaman kadınları mutlu etmek isterler. Bir kadını mutlu edemeyeceğini anlayan erkek o ilişkiden soğur ve uzaklaşmaya başlar. Hayatınızdaki sorunları devamlı onun yanında ortaya saçmak ve yükünüzü ona boşaltmaya çalışmak erkeği mutsuz edebilir. İlişkinizde devamlılık istiyorsanız onun yanında her zaman pozitif olmaya çalışmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir