Varis ülseri nedir

Varis ülseri Nedir

Varis ülseri anlamı nedir ve Varis ülseri hakkında bilgileri bu sayfamızda bulabilirsiniz. Tıp dilinde Varis ülseri ne demek tir açıklamaya çalışalım.

Daha çok, bacağın alt kısmında görülen yuvarlak bir yaradır. Nedeni,varisli yerde meydana gelen herhangi bir yaralanmadır. Hastalık bacağınalt kısmında, bileğe yakın bir yerde yuvarlak bir yara olarak ortayaçıkar. Ayak bileği şişer, deri esmerleşir ve bazen de ağrı hissedilir.Doktor tedavisi şarttır.

Varis Ülseri Nasıl Tedavi Edilir
Varis ülserinin bitkisel tedavi yollarını aşağıda açıklamadan evvel varis ülserinin tam olarak ne olduğu hakkında bilgi verelim. Daha çok bacağın alt kısmında görülen yuvarlak bir yaradır. Nedeni varisli yerde meydana gelen herhangi bir yaralanmadır. Hastalık bacağın alt kısmında bileğe yakın bir yerde yuvarlak bir yara olarak ortaya çıkar. Ayak bileği şişer, deri esmerleşir ve bazen de ağrı hissedilir. Uzman Doktorlar tarafından tedavi edilmesi gerekir.

Malzemeler:

Ceviz veya fındık,

su.

Hazırlanması ve Uygulanması:
Altı bardak suya 1 avuç kabukları çıkarılmamış ceviz veya fındık katılarak kaynamaya bırakılır. Yarım saat kaynatıldıktan sonra süzülüp ülserli yere pamukla pansuman yapılır.

Daha Fazla Varis ülseri hakkında bilgi ve Varis ülseri tedavisi için lütfen bir uzmana başvurun. Varis ülseri hastalığı hapları ilaçları hakkında bilgi mevcut değildir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. mrh. sitenizi inceledim, bana yardımcı olmanızı rica ediyorum, annemde varis ülseri çıktı, bu yazdıgınız fındıklı, cevizli temizleme suyunu siz kullandınızmı, biz serumla temizliyoruz, acaba bu yöntemi kullansak miktop yada başka birşey kaparmiki, bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, elimde ayagın her evresi mevcut, şuan yürüyemiyo, bastonla yürüyebilyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir