Vejeteryan nedir

Vejeteryan Nedir

Vejeteryan anlamı nedir ve Vejeteryan hakkında bilgileri bu sayfamızda bulabilirsiniz. Tıp dilinde Vejeteryan ne demek tir açıklamaya çalışalım.

Hayvansal hiçbir gıdayı yemeyen ve beslenmelerini sadece bitkisel gıdalardan alan, bu konuya inanmış kişilere verilen isimdir.

Vejetaryenler Dünyada organize, dernekleri olan bu kişiler hayvansal gıdaların insan sağlığına zararlı olduğuna, ömrü kısalttığına inanırlar.Bu görüsün doğru tarafları olmakla beraber bilimsel olarak tam ispatlanmış değildir. Fakat sadece bitkilerle beslenen hayvanlarda ömürün daha uzun olduğu bilinmektedir. Bitkiler her gıda maddesini içeren yiyeceklerdir.

Vitamin, karbonhidrat, tuzlar yönünden zengindirler. Özellikle tahıllarda, oldukça değerli proteinler bulunmaktadırlar. Bitki yağları sağlık bakımından tartışılmaz değerlidirler. Hayvansal yağların insan sağlığına zararı artık çok iyi bilinmektedir.Bitkilerle beslenenlerde şişmanlama, bağırsak tembelliği, hazımsızlık gibi olaylar daha az görülmektedir.

Daha Fazla Vejeteryan hakkında bilgi ve Vejeteryan tedavisi için lütfen bir uzmana başvurun. Vejeteryan hastalığı hapları ilaçları hakkında bilgi mevcut değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir