Vagotoni Nedir

Vagotoni Nedir

Vagotoni anlamı nedir ve Vagotoni hakkında bilgileri bu sayfamızda bulabilirsiniz. Tıp dilinde Vagotoni ne demek tir açıklamaya çalışalım.

vagatoniSinir sistemindeki dengesizlikten ileri gelen bir hastalıktır. İstek dışında çalışan iç organların hareketlerini sağlayan sempatik sinir sistemi iki ayrı bölümden meydana gelmiştir. Bu bölümlerden biri organların çalışmalarını hızlandırırken diğeri de yavaşlatır. Organların çalışmasını hızlandıran sinirlerin üstün gelmesine sempatikotoni, yavaşlatan sinirlerin üstün gelmesine de vagotoni adı verilir.

Sinir sistemindeki bu bozukluk çeşitli sebeplerden ileri gelebileceği ve gelebileceği ve geçici olabileceği gibi doğuştan da olur. Sempatikotoni, sinirlilik, canlılık, heyecanlılık gibi belirtileriyle pek göze çarpmasa da vagotoni kederlilik, bezginlik gibi belirtilerle kendini gösterir. Bu bakımdan bu hastalık daha çok duyulmuştur.

Belirtiler

Vagatoni olan kişiler sabahları güçlükle uyanır, devamlı yorgunluktan şikâyetçi olur ve kuvveti gerektiriri işlerden kaçarlar. Belirtiler arasında yüzlerdeki solukluk ve gözbebeklerindeki darlık, ayaklar ve koltuk altlarındaki aşırı terleme vardır. Hastalar özellikle yemeklerden sonra şiddetli bir uyku ihtiyacı duyarlar.

Daha Fazla Vagotoni hakkında bilgi ve Vagotoni tedavisi için lütfen bir uzmana başvurun. Vagotoni hastalığı hapları ilaçları hakkında bilgi mevcut değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir