Evde Su Dalgası Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Evde su dalgası saç modeli nasıl yapılır? Sayfamızda, sadece 6 adımda su dalgalı saçlara kavuşmak için yapmanız gereken bilgileri resimli olarak aktaracağız.

Her kadın kendini iyi hissetmek için, bazen kıyafetinde, makyajında yada saç sitilinde değişiklik yapmak ister. İşte böyle bir değişikliğe saçlarınızda kavuşmanızın önünde hiç bir engel yok. Özellikle uzun saçlı olan kadınların denemesi gereken su dalgası saç modeli, sizi olduğunuzdan farklı gösterip erkek kadın bütün gözlerin size çevrilmesini sağlayacaktır.

1. Saçlara Krem Sürün

Saçlara Krem Sürün

Saçlara su dalgası uygulamak için, saçlarınızın mutlaka temiz olması gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra temiz ve nemli saçlarınıza şekillendirici krem sürün. Saçlarınıza krem sürmeniz, hacimli olmasını ve buklelerinin elektriklenmeden kalmasını sağlayacaktır.

2. Saçlarınızı Kurutun

Saçlarınızı Kurutun

Saçların nemini yok etmek için kurutmak gerekmektedir. Kremi saça iyice yedirdikten sonra, nemini yok etmek için saç kurutma makinesi ve iri fırçayla saçlarınızı kurutun.

3. İçe ve Dışa Doğru Bigudiler Yapın

İçe ve Dışa Doğru Bigudiler Yapın

Şimdiye kadar yapılan işlemler zahmetsiz ve kolaydı. Artık saçlarınıza bigudiler uygulama zamanı! Saçlarınızı istediğiniz tutamlara bölerek biri içe doğru, biri de dışa doğru olacak şekilde sarın. İri bigudiler kullanın.

4. Saç Kurutma Makinesiyle Isı Desteği Sağlayın

Saç Kurutma Makinesiyle Isı Desteği Sağlayın

Yaptığınız bigudilerin belli süre kalıcı olması gerekmektedir. İşte bu kalıcılığı arttırmak için bigudiyle sardığınız saç tutamlarına ısı desteği sağlayın.

5. Bigudileri Çıkarın ve Spreyle Saçlarınızı Sabitleyin

Bigudileri Çıkarın ve Spreyle Saçlarınızı Sabitleyin

Bigudileri yavaşça çıkarın ve istediğiniz gibi parmaklarınızla açın. Spreyle saçlarınızı sabitleyebilirsiniz.

6. Uygun Bir Kıyafet ve Makyajla Dışarı Çıkın

Uygun Bir Kıyafet ve Makyajla Dışarı Çıkın

Kıyafetinizi giyip, ona uygun makyajınızı yaptıktan sonra artık istediğiniz yere gitmeye hazırsınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir