Evde Röfle Nasıl Yapılır?

Evde röfle nasıl yapılır? Röfle saç yapımı sayfamızda, evinizde kendi imkanlarınızla röfle yapmayı öğrenecek ve röfle yaparken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Her ne kadar zor görünse de evde kendi imkanlarınızla röfle saç yapmak oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey püf noktalarını öğrenmek olacaktır. Bir defa yaptıktan sonra sizlerde kolayca istediğiniz zaman saçınıza röfleyi kendiniz uygulayabilirsiniz.

Röfle, kuaför dilinde saç renginin bir takım yöntemler uygulanarak açılma işlemidir. Daha açık bir ifadeyle, kişinin saç renginin bir kaç ton açık renklerinin saç aralarına uygulanması ve saçın renginin açılmasıdır. Uzmanların bir çoğu açısından röfle saça kuaför tarafından uygulanmalıdır. Evde yapılacak yanlış uygulamalar kötü sonuçlara sebebiyet verebilir.

Röfle Nasıl Yapılır?

Röfle yapımında dikkat edilmesi gereken nokta, saçların aralarının özenle açılmasıdır. Alacağınız röfle ürünleri içerisinde en az kimyasal içeren ürünün tercih edilmesi önemlidir.

Röfle yapacağınız ton renginizi seçtikten sonra saçların arası ince bir tarak yardımıyla açılır. Orta kalınlıkta açılmış olan bu tutamlar seçtiğiniz ton rengiyle boyanır. Bir süre bekledikten sonra saç yıkanır.

Röfle yaparken dikkat edilmesi gerekenler

  • Röfle yaptıracağınız kuaförü özenle seçin. Bu konuda daha önce röfle yaptırmış arkadaşlarınızdan tavsiyeler alabilirsiniz.
  • Koyu kumral, kahve rengi, kestane rengi saçlara sahipseniz altın ve ya ince kızıl çizgilerle röfle yaptırın.
  • Röfleleri birbirine çok yakın yaptırmayın.
  • Yüzünüze ışıltı katmak için perçem ve kaküllerinize ince çizgilerle röfle yaptırın.
  • Saçlarınızın daha hacimli görünmesini sağlamak için röflelerinizi saç kesiminin kıvrımları boyunca ya da doğal kıvırcık dalgaların üzerine yaptırın.
  • Röfleye en uygun saç kesimi, omuzların üstüne gelecek şekilde kesilmiş saçlardır.
  • Düzenli olarak saç kremiyle ya da doğal bakım kürleriyle saçlarınızı nemlendirin. Böylece boyanın saçta meydana getireceği zararları da önlemiş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir