Evde Sir Ağda Nasıl Yapılır?

Sir ağda nasıl kullanılır? Sayfamızda, istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinden biri olan sir ağda nedir ve nasıl yapılır anlatılacaktır.

Evde sir ağda nasıl yapılır? Nasıl kullanılır? Sayfamızda, istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerinden biri olan sir ağda nedir ve sir ağda nasıl kullanılır anlatılacaktır.

Kadınlar ve artık günümüzde erkekler, istemedikleri tüyleri vücudundan almak için çeşitli yolları denerler. Bunlardan bir tanesi de ağda kullanmaktır. Fakat her ağda insanların ihtiyaçlarını karşılamadığı için bazıları daha fazla tercih edilir. Bunlar arasında da sir ağda özellikleri nedeniyle daha fazla ön plana çıkar.

Sir Ağda Nedir?

Çam ağacı reçinesinden elde edilen ve ısınmasıyla akışkan hale gelen doğal epilasyon ürününe sir ağda denir. Diğer tüy alma yöntemlerine göre sir ağda, cilde pürüzsüz ve parlak bir görünüm vermesiyle ayrılır. Ayrıca tüylenmeyi azaltması ve tüylerin uzun süre tekrar çıkmamasını sağlaması da tercih edilme nedenlerindendir.

Tüyler 1 ay gibi uzun bir süre çıkmaz. Üstelik sir ağda yaptıkça tüyler cansızlaşır ve daha az çıkmaya başlar. Kuaföre gidip hem zamanınızı hem paranızı harcamadan evde kendinizde yapabileceğiniz bir tüy alma yöntemidir.

Sir Ağda Nasıl Yapılır?

Sir ağda nasıl yapılır?
Sir ağda yapılışı, çıkarılması ve temizlenmesi de dahil olmak çeşitli aşamaları burada 10 madde içerisinde anlatılmıştır.

Sir ağda nasıl kullanılır?

  • Eğer kartuş sir ağda kullanıyorsanız, özel ısıtıcısında, mikrodalga fırında veya içi dolu cezvede kaynatarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.
  • Sir ağdayı kaynatırken içine su kaçmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun için sir ağda kartuşunu dik konumda cezvenin içine koymalısınız.
  • Ayrıca sir ağdanın kolay sürülebilmesi için kıvamı su gibi olmalıdır. Bu kıvamı alabilmesi için ısıtmak yeterli olacaktır.
  • Sir ağda çabuk soğuyabilen malzemeden yapıldığı için sıcaklığı aynı derecede tutmalısınız.
  • Eğer sir ağda ısıtıcı makineniz yoksa sir ağdayı sıcak tutmak için içi kaynar su dolu kabı yanınızda bulundurun.

Sir ağda nasıl temizlenir?

  • Ağdayı sürdükten hemen sonra kaynar su dolu kabın içine dik konumda koyun.
  • Sir ağdayı tüylerin çıkış yönüne doğru sürün.
  • Ağda bezini yapıştırıp hızlı bir şekilde tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekin.
  • Sir ağdayla tüylerinizi aldıktan sonra ağda kalıntılarını temizlemek için özel ağda temizleyici losyon ya da bebe yağı kullanabilirsiniz.
  • Sir ağda sonrasında cildinizin pürüzsüz ve parlak bir görünüm aldığını göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir