Evde Kolay Manikür Nasıl Yapılır

Evde kolay manikür nasıl yapılır püf noktaları

Manikür yaptırmak için güzellik salonlarına gitmenize gerek yok hanımlar. Manikür yapmanın teknikleri ve püf noktalarını öğrenirseniz manikürü sizde kolayca evde yapabilirsiniz.

1) Tırnaklar için yapılmış özel tahta çubuklar yardımı ile tırnak etlerini geriye doğru hafifçe itin. Bu çubuğun ucuna kütikül giderici losyon damlatırsanız daha iyi olur.

2) Çift taraflı bir törpü kullanarak, yumuşak hareketlerle tırnaklarınızı şekillendiriz. Doğru törpüleyip törpülemediğini öğrenmek için tırnaklarınızı eski bir kilotlu çorap üzerinde gezdirin. Eğer tırnaklarınız takılmıyorsa doğru yoldasınız.

3) Törpüleme işlemi bittikten sonra ellerinizi sıcak suda 15 dakika bekletin. İçine de bir miktar şampuan yada yarım limonun suyunu ekleyebilirsiniz. Etleriniz yumuşadığında ellerinizi sudan çıkart.

4) Kütikül giderici bir kremle tırnaklarınıza masaj yapın. Sıra geldi yumuşattığınız tırnak derinizi kesmeye … Bunun için kütikül makasına ihtiyacınız olacak. Çok yavaş hareketlerle yaparsanız zarar vermemiş olursunuz.

5) Asetonlu pamukla tüm tırnak yüzeyini ovun. Bir kalıntı olup olmadığını kontrol edin. Hiç bir şey kalmadığında tırnaklarınız oje için hazır demektir. Bunlardan da kurtulduktan sonra el kremiyle ellerinize masaj yapın.

6) Renk zamanı! Fırçanın üzerine küçük bir miktar oje alın ve tırnağınızın ortasından başlayarak boyayın. Tırnak üç darbede tamamen boyanmış olmalıdır. İkinci katı sürmeden önce birkaç dakika beklemeyi unutmayın.

8 Yorum

  1. Merhaba siz çok başarılısının aslında manikürü daha denemedim ve evde zeytinyağı yok fakat ay çiçek yağı var ne yapmalıyım ? Tsk…!

  2. manikür yapımını bu kadar güzel anlatan birini daha önce hiç görmedim emeğinize ağzınıza sağlık … :)

  3. benim ellerim kucuk ve tirnaklarimda kucuk ve manukur yaapan kizin ellerine bayildim cok guzel benimde oyle olmasini istityorm ne yapabilirm tirnaklarimi sekllendirmek icin tsk

  4. benim tırnaklarım düzgün kesilmiş bir biçimde değil n eyapmalıyım.Teşekkürler

  5. Ben artık manikür yapmak istemiyorum. bundan nasıl kurtulabilirim. teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir