Mavala manikürü nasıl yapılır?

Mavala manikürü nedir?

Oje ve tırnak bakımı ile ilgili dünyaca ünlü bir markanın adı olan Mavala, kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar almayı amaçlayan bir manikür tekniğidir. Sadece kadınların değil erkeklerinde rahatlıkla yapabileceği bu teknik ile tırnaklarınız daha bakımlı ve güçlü olacaktır.

Mavala manikürü, tırnak etlerinin tek kullanımlık tahta çubuklarla itilmesiyle ve kesici makaslar kullanılmadan yapılan bir tekniktir. Bunun en önemli nedeni tırnaklara hastalık bulaşmasını engellemektir. Onu diğer manikürlerden ayıran en önemli özelliği ise çok sağlıklı olmasıdır. İşte Mavala manikürünün püf noktaları:

Mavala manikürü nasıl yapılır?

Mavala manikürü nasıl yapılır?

1. Ojeyi temizleyin ve çıkarın

Aseton içermeyen ve yumuşak oje çıkarıcı ile ıslatılmış bir pamuğu tırnağınıza birkaç saniye bastırın. Ojenin çözülmesi bittikten sonra tırnağınızı silin. Bütün tırnaklarınız için bu işlemi tekrarlayın. Tırnak kenarındaki çıkmak bilmeyen ojeleri ise pamuk kaplı bir manikür çubuğu ile oje çıkarıcı ile ıslatılmasıyla veya düzeltici ile çıkarın.

2. Tırnakları şekillendirin

Bir törpü kullanarak tırnaklarınızı şekillendirin. Bu işlemi yaparken törpüyü hafif açılı tutarak tırnakların kenarlarından ortasına doğru hafif hareketlerle sürün. Köşelerin yumuşakça kıvrılmasını sağladıktan sonra pürüzlü yer kalıp kalmadığına bakın. Tırnakları çok derin törpülememeye dikkat edin. Aksi halde zayıflatırsınız. Ardından, tırnaklarınızı 2-3 kez yukarıdan aşağıya ve bir o kadar da aşağıdan yukarıya törpüleyerek üç katmanı birbirine kaynatın.

3. Tırnak eti çıkarıcı sürün

Tırnak çevresine tırnak eti çıkarıcı sürün. İstenmeyen ve temizlenmesi gereken tırnak etlerini pamuk kaplı bir manikür çubuğu ile çok bastırmadan geri itin ve düzgün bir şekil oluşturun. Ellerinizi iyice yıkayın ve tırnaklarınızı yumuşak bir fırçayla fırçalayın. Tırnak yüzeyinde yağlı bir katman olursa oje tutmayacaktır. Tırnaklarınızı kurutun ve istiyorsanız yüzeyini güzelleştirmek için tırnak zımpara kiti ile pürüzsüzleştirin.

4. Tırnak sertleştirici kullanın

Tırnakların yumuşak ve çabuk kırılmasından şikayetçiyseniz tırnak sertleştirici sürün. Bu işlemi yaparken cildinize veya tırnak etlerine değmemesine dikkat edin. Oje sürmeden önce iyice nüfuz etmesini bekleyin. Ayrıca, ince ve zayıf tırnaklara fiziksel koruma sağlayan Nail Shield veya pürüzlü yüzeyleri düzelten tırnak çukur dolgusu kullanabilirsiniz.

5. Tırnaklarınıza ön cila sürün

Tırnakları korumak için, tırnağınıza koruyucu ön cila sürün. Ayrıca kırılgan yapıya sahip tırnaklar için destekleyici alt taban kullanabilirsiniz. İki ürün de tırnakları ojenin pigmentlerinden korur, ojenin daha uzun süre dayanmasını sağlar ve manikürünüzün ömrünü uzatır.

6. Oje sürün

Ojenin kıvamını korumak için kullanmadan önce çalkalayın. Daha iyi tutunması için ojeyi iki ince kalınan halinde sürün. Önce tırnağın ortasına sürün, ardından kenarlarını doldurun. Oje koyulaşmışsa sürmeden 20 dakika önce inceltici ekleyerek oje kıvamını normale getirin. Manikür hatalarını gidermek için düzeltici kullanın.

7. Oje kurutucu uygulayın

Ojenizi dökülme ve soyulmadan korumak, rengine parlaklık vermek için bir kat Colorfix sürün. Son olarak süreceğiniz bir kat Mavadry oje kurutucusu, ojenin bir dakikada kurumasını sağlayacak ve rengini güzelleştirecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir