Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yaz makyajı 2023, sıcakta yaz makyajı nasıl yapılır? Sayfamızda, sıcak havaların bizleri bunalttığı şu günlerde hafif ve etkili yaz makyajı nasıl olmalı anlatılmıştır.

Her sene olduğu gibi bu sene de makyaj yapanlar gözlerine dikkat etmeli ve gözleri ön plana çıkaracak makyaj uygulamaları denemelidir. Ayrıca kaşlarımıza da dikkat etmeli ve herkesin gözlerinin üzerimizde olmasını sağlamalıyız değil mi?

Günlerin çabuk geçtiği kadar artık aylar mevsimlerde çabuk geçiyor ve yine güneş kendisini gösterip yaz geldi. Bu yazımız içerisinde yaz makyajı tüyoları ile yapmak istediğiniz Fresh yaz makyajı yapımı anlatılmıştır.

Yaz makyajı 2023

Yaz makyajı 2022

Dalgalı mavi

Göz makyajında yumuşak yaz renklerini kullanmanız önerimiz. Dalga köpüğü rengi mavi ya da yeşil gözleri vurgulamak için iyi seçim.

Zümrüt yeşili

2022 makyaj trendleri arasında yılın rengi olarak gösterilen zümrüt yeşili gözler için de ideal. Yeşil bir göz kalemi gözlerinizi daha değerli gösterecek.

Şeftali tonu

Far rengi seçiminde pudra ve allıkta olduğu gibi doğal renkler öncelikli. Bahar ve yaz havasına uygun olan yumuşak şeftali rengini göz kapaklarınıza uygulayın.

Siyah ve mavi

Çift renkli göz kalemleri pratik makyaj malzemeleri arasında. Gece siyahı gözlerinizi kaplar ve daha zengin gösterir, gökyüzü mavisiyse daha sevimli ve heyecanlı bir gölge sağlar.

İlgili Makaleler

Büyülü lila

2022 ilkbaharının trend rengi mor demiştik. Morun tonları ve ışıltıları her yerde olacak. Kıyafetler dışında ışıltılarda, dudak kalemlerinde ve farlarda morun vurgusunu göreceğiz.

Turuncu

Kahverengi ve koyu tonlardan vazgeçmenin vakti geliyor. Turuncu ve sıcak tonların gözlerde belireceği bir sezona geçiyoruz. Turuncular dinamik günler için geçerli.

Fondöten

Hava sıcakken fondöten katınızı ince tutun. Cilt tonunuz yaz aylarında değişeceği için, sevdiğiniz fondötenin bir koyu tonunu kullanın. Fondöten fazla koyu ise biraz su veya nemlendirici katarak inceltin.

Far

Koyu bir teni daha hafif bir makyaj vurgulayabilir. Seçebileceğiniz parıltılı, ışıltılı farların renkleri neredeyse sonsuzdur. Açık renk ve tercihen krem halindeki bir farı gözlerinize uyguladıktan sonra aynı açık tonda hafif bir ruj sürüp kendinize bakın: aniden yaz tazeliği kazanmış olacaksınız.

Daha uzun soluklu bir makyaj için far kullanmadan önce bölgedeki tüm yağı yok etmek için göz kapaklarınıza pudra sürün. Böylece makyajınızın ömrü de uzamış olacaktır.

Rimel

Artık rimeller eskisi kadar muhafazakar değil. Her farklı durum için kullanılabilecek fırça, renk ve türde rimel bulmak mümkün. Yaz ayları “water-proof” yani suya dayanıklı rimel kullanmanız gereken bir dönem. Kadınların korkulu rüyası olan “siyah göz sendromu” yaşamamak için yüzdüğünüz veya spor yaptığınızda mutlaka suya dayanıklı rimel kullanın.

Ruj

Çekici mor, gül tonları ve pembe renkleri bu yaz çok moda. Zayıf dudakların etrafını mutlaka dudak kalemiyle zenginleştirin. Modası hiç geçmeyen seksi kırmızı rujları daha cesur bir görünüm gerektiğinde kullanın. Dudaklarınızı yaz ayları boyunca nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Dolgunluk ve ışıltı için parlatıcılardan faydalanın.

Bronzlaştırıcı allık

Yaz – kış kullanabileceğiniz bu mucizevi dostun tek işlevi yüzünüze bronz bir görünüm kazandırmak değil elmacık kemiklerinin yan taraflarına uygulandığında yüzün ince görünmesine, burnun yan taraflarına uygulandığında da burnun daha ince görünmesi için kullanılabilir. Askısız bir bluz giydiğiniz zaman omuzlarınıza uygulamak iyi bir taktiktir.

Sıcakta yaz makyajı nasıl yapılır?

Yaz makyajı nasıl yapılır?

Güneşte daha fazla zaman harcayacağınız için makyaj ve cilt bakımınızı buna göre uyarlayın. Ayrıca mutlaka güneş koruma kremleri kullanın. Her zaman olduğu gibi, güzel bir makyajın ilk adımı temiz ve iyi nemlendirilmiş bir cilttir.

1. Nemini yitirmiş veya kuru cildiniz varsa, cildinizi iyice temizleyin ve cilt tipinize uygun ürünlerle iyice nemlendirin.

2. Göz çevresindeki hassas bölgeyi yeterince nemli tutmak için göz kreminizi gece ve gündüz kullanın.

3. Cildiniz yağlıysa, yaz aylarında yüksek nem oranı nedeniyle daha da yağlanacağından jel temizleyiciler kullanın.

4. Cildiniz normal ise, rutin olarak kullanılan temizleme ürünleri yeterlidir.

5. Dudaklarınızı boyarken sadece görüntünüze değil, aynı zamanda dudaklarınızın ihtiyaçlarına da kulak verin.

6. Kaşlarınızı yüzünüze en uygun şekilde şekillendirmek için elinize uzun bir çubuk veya kalem vs. alıp ayna karşısına geçin. Kaşlarınızı uygun tonda göz farıyla doldurarak başlayın. Bu işlemden sonra kaşlarınızı kaş şekillendiricisiyle düzeltin.

7. Dudaklara dudak renginin bir ton koyusu ile çerçeve yapılıp içi yalnızca parlatıcı şeffaf bir ruj ile boyanarak kullanabilirsiniz veya yüzünüze fondöten sürerken biraz da dudaklara sürerek renk farkını azaltır, makyaja hazırlarsanız.

8. Fondöten mutlaka temizlenmiş, nemlendirilmiş cilde tatbik edilmelidir. Nemli pamuk veya ufak nemli bir süngerle sürülmeli.

9. Toz farlar, kullanımı ve dayanıklılık açısından daha çok tavsiye edilir. Sık sık temizlenen süngerli çubuk veya yumuşak fırçalarla sürülmelidir.

10. Pudra fondöten üzerine sürülecekse şeffaf olanları tercih edilmelidir.

11. Yüze daha sağlıklı bir görünüm kazandırabilmek için allık sürmelisiniz. Allık fırçası yumuşak ve uzun tüylü olmalı, sık sık yıkanmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir