Kış makyajı nasıl yapılır?

Kış makyajı nasıl yapılır? Kış makyajının püf noktaları nelerdir? Kış için en iyi makyaj hangisi?

Kış ayları cildin sağlıksız bir görünüme girmesine sebep olabilir. Hatta kışın, yoğun hava kirliliği ve kapalı hava cildinizin soluk ve sağlıksız bir görünüme girmesine neden olabilir. Bu sebeplerle ve insan vücudu hassas olduğu için mevsimlere göre makyaj yapmak gerekir. İşte burada kış makyajı nasıl olmalı diyenlere tüyolar vererek sağlıklı ve ışıl ışıl bir görünüme sahip olacağınızı anlattık.

Ten makyajı

Teniniz solgunsa, kapatıcı kullanmanız, fondöten kullanmanızı da kolaylaştıracaktır. Cildinizin eski canlı görünümünü almasını istiyorsanız onu homojenleştirmeye çalışmalısınız. Bunu yaparken hangi rengin nasıl bir etki yarattığını bilmenizde fayda var.

Yeşil: Kızarıklıkları gizlemek için

Mor: Işıltı yakalamak için

Beyaz: Teni açmak ve porselen havası vermek için

Bronz: Hafif sedefli bir hava vermek için

 1. Avucunuza tercihinize göre biraz kapatıcı veya fondöten alarak önce parmak uçlarınızla teninize uyguladıktan sonra bir pamuk veya ponpon yardımıyla yayın.
 2. Hassas bölgelerde yani burnun kenarları, alın, çene bölgelerinizde ısrarcı olun.
 3. Canlı bir etki kazanmak için fazla pembe olmayan bir allık kullanın.
 4. Kalın bir fırçayla hafif hafif dokunarak güneş pudrasıyla sürün. Böylece makyajınızı hafifletmiş ve yerleştirmiş olursunuz.
Kış makyajı nasıl yapılır?

Göz makyajı

Yorgun görünüyorsanız gözlerinize fazla makyaj yapmayın. Asıl amaç, göz çevresi çizgilerini sakladıktan sonra bakışınıza bir ışıltı getirmektir.

 1. Işıltılı bir bakış elde etmek için, bakışınızın bir kaş kümesi tarafından gölgelenmemesi gerekir. Bu nedenle mutlaka kaşlarınızdaki fazlalıkları düzenli aralıklarla alın.
 2. Bir fırçayla kaşlarınızı tarayıp şekillendirin.
 3. Göz kapaklarınıza açık renk bir gölge sürün: beyaz, krem veya sarı. Gölgeyi önce parmak uçlarınızla sürdükten sonra ince bir fırçayla tanımlanmış hale getirin. Sedefli bir gölge de kullanılabilir.
 4. Az miktarda siyah maskara sürün.
 5. Görünürde hala belirgin olan kusurlar varsa, kapatıcı yardımıyla yapacağınız son rötuş bunları yok edecektir.
Kış makyajı nasıl yapılır?

Dudak makyajı

Rujun hafifliğiyle parlatıcının parlaklığından faydalanarak dudaklarınıza hafif bir ışıltı getirin. Yüzünüzün yorgunluğunu vurgulamasını önlemek için dudak kalemi kullanmaktan kaçının. Doğal renklerin size kazandıracağı canlılığa güvenin.

 • Koruyucu olması için bir kat besleyici sürdükten sonra doğal ve açık renkte rujunuzu sürün.
 • Pembe veya sedefli bir parlatıcı sürerek dudak makyajınızı tamamlayın.
Kış makyajı nasıl yapılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir