Fransız Manikürü Nasıl Yapılır?

Fransız Manikürü Nasıl Yapılır?

Bildiğimiz manikür tipinden farklı olan French manikürü diğer adı ile Fransız manikürü nasıl yapılır anlatmaya çalışalım. Pembe taban üzerinde beyaz tırnak uçlarının olması sebebiyle diğer manikürlerden ayrılan bu yöntemi sizde çok seveceksiniz çünkü bu günlerde çok moda.

Fransız manikürünü kendiniz yada birinin yardımıyla kolay şekilde evde yapabilirsiniz. Sayfamızın en altında da video ile bu konuyu izleyebilirsiniz. İnternette yayın yapan bir arkadaşımız bu konuyu çok güzel anlatmış size de tavsiye ederim. Öncelikle bu Fransız manikürü hakkında bilgilerimizi tazeleyelim çünkü bilmeyenler nedir bu demesinler.

Fransız Manikürü Nedir?

Fransız Manikürü Nedir?

Pembe olması ve uçlarının beyaz olmasıyla ellerinizin her yerde dikkat çekmesini istiyorsanız mutlaka Fransız manikürünü denemelisiniz. Kısaca söylemek gerekirse oje sürülen bir tırnağın uçlarının ojeden farklı bir renkte boyanma işlemine Fransız manikürü denmektedir. Diğerlerinden farkı çok dikkat çekmesi ve tırnaklarınıza harika bir görünüm kazandırmasıdır.

French Manikür Nasıl Yapılır?

1. Tırnakları Manikür İçin Hazırlamak

Bir kaseyi ılık suyla doldur ve bir dakika kadar ellerini içinde beklet. Burada tercihe göre yağlı süt, zeytinyağını da tırnaklarınızı yumuşatmak için kullanabilirsiniz. Bunu yapmamızın sebebi tırnak etlerinin daha kolay geri itilmesi ve yumuşatmasıdır. Ayrıca bu yöntem tüm yağlardan ve kuru ciltten kurtulmanıza yardımcı olur ve manikürünüzün çok daha uzun süre kalmasına yardımcı olur.

2. Bir Kat Parlatıcı Oje Uygulayın

Tırnaklarınız kuruduktan sonra, bir kat parlatıcı oje uygulamanız gerekir. Fransız manikürü yaparken bu adım gerçekten önemlidir çünkü doğal tırnaklarınız ortaya çıkacak ve her şeyin pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. Bir sonraki adıma geçmeden önce kurumasını bekleyin.

3. Tırnaklarınızın Sadece Uçlarına Beyaz Oje Sürün

Tırnaklarınız kuruduktan sonra ister manikür bandıyla, ister sıradan bir bantla tırnağınızın uzun tarafını açıkta bırakacak şekilde tırnak uçlarına beyaz oje sürün.

4. Tırnaklarınızın Sadece Uçlarına Beyaz Oje Sürün

Yumuşak bir bebek pembesi oje seçin ve tırnaklarınızın üzerine boyayın. Bu gölge, tüm renkleri bir araya getirecek ve manikürünüzün çok daha doğal görünmesini sağlayacaktır.

5. Son Olarak Üst Kat Oje İle Bitirin

Manikürünüzü mühürlemek ve ayarlamak için, şeffaf bir üst kat ile tırnaklarınızın üzerinden geçin. Gördüğünüz gibi oldukça basit ve kolay.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir