Fransız Manikürü Nasıl Yapılır

Fransız Manikürü Nasıl Yapılır

Bildiğimiz manikür tipinden farklı olan fransız manikürü diğer adı ile french manikür nasıl yapılır anlatmaya çalışalım. Bakayım videolu olarak da bulabilirsem onuda yazının sonuna ekleyeceğim sizlere arkadaşlar.

fransiz-manikuruÖnce her manikürden önce olduğu gibi ellerimizi kremler ya da bebe yağıyla yumuşatıyoruz. Tırnaklarınızı uygun uzunlukta kesin ve törpüleyin. Eğer kırılmaya meyilliyse ön kısmını düz ve yanları kıvrımlı kesin. Tırnak üzerinde kolayca kayan bir törpü seçin. Çevresindeki gereksiz etleri ve kütikülleri kesin.

Düz ya da yuvarlak tırnaklardan hoşlanmıyorsanız, bu sene Lady Gaga’nın başlattığı sivri stiletto tırnakları da deneyebilirsiniz. Biz bunları kullanışsız ve çirkin buluyoruz.

Tırnaklarınız hazırsa önce bir kat parlatıcı oje ile işe başlayın. Renkli Fransız manikürü deneyecekseniz bu işleme gerek yok. Bunlar kuruduktan sonra ister manikür bandıyla, ister sıradan bir bantla tırnağınızın uzun tarafını açıkta bırakacak şekilde kapatarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Bizim tavsiyemiz mat ve parlak ojeleri bir arada kullanmanız… Çünkü bunlar çok çarpıcı görünüyorlar.

Taban olarak ten rengi, uçuk pembe, rakı beyazı da kullanarak daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.
Özellikle metalik renkleri neonlar ve pastellerle kombinlemekte bu sezon serbestsiniz. Hatta bazı tırnaklarınıza oje bantları ya da desenler kullanabilirsiniz.

Fransız Manikürü Nasıl Yapılır Video izle

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı