Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

İllaki tırnaklarınız için uzman yerlere gidip bakım yaptırmanıza gerek yok. Evde kendinizde tırnak bakımını kolay bir şekilde yapabilir daha sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Karşılıklı iletişimde yüzümüz ne kadar dikkat çekerse ellerimiz de o derece dikkat çeker ve bundan dolayıda tırnakların görüntüsü önemlidir. Tırnaklarınızın bakımını güzel ve steril bir şekilde yaparsanız diğer kadınlarda 1-0 öne geçebilirsiniz.
Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Ojelerin temizlenmesi
  • Tırnakların kesilmesi
  • Törpüleme işlemi
  • Tırnak etlerinin düzeltilmesi
  • Oje sürümü

Ojelerinizi temizleyin
Tırnak bakımına, daha önceki işlemlerden kalan cila artıklarının temizlenmesi ile başlanır. Bu amaçla kullanılan aseton ve/veya butil veya etil asetat gibi maddeler, tırnak boyasıyla birlikte tırnak plağından da yağ kaybına neden olabilirler.

Bizim bildiğimiz doğal badem yağı, susam yağı ve bazı bitkisel yağ çeşitleri kullanılabilir. Bu yağlar, asetonun içine katılabildiği gibi hemen arkasından bakım olarak da uygulanabilir. Bu yağlar, nem kaybına engel olmak amacıyla kullanılabilir.

Tırnaklarınızı kesin
Bakımda bir sonraki adım, tırnağa şekil verilmesidir. Özellikle uzun tırnakları kesmek için çok dikkatli olun ve tırnaklarınıza zarar vermeden kesmeye çalışın.

Törpüleyerek şekil verin

Tırnak uçlarını düzgün tutabilmek için törpüleme işlemini düzenli olarak yapın. Sizin kullandığınız tırnak törpüsü sadece size ait olmalıdır. Özellikle mantar enfeksiyonlarından korunmak için bu gereklidir.

Tırnak etlerinizi düzeltin
Tırnak eti temizliği öncesinde bu kısımlar yumuşatılmalıdır. Bunun için tırnaklar önce sabunlu suda bekletilir. Yaklaşık 10 dakika beklendikten sonra yıkanır. Ardından çeşitli iticilerle veya makaslarla bu kısımların fazlalıkları alınır.

Oje zamanı
Bakımda son olarak, bir kat zemin astarı, üzerine renkli cila ve onun da üzerine şeffaf üst astar uygulanır. “Fransız Manikürü” tırnağın doğal görünümünü savunur. Tüm tırnak pembe veya bej renge boyanır. Ardından tırnak ucuna beyaz bir şerit uygulanır; böylece normal tırnak yapısına benzetilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir