Saçlara Su Dalgası Verme Teknikleri Yöntemleri

Saçlara Su Dalgası Verme Teknikleri Yöntemleri – Saçınıza su dalgası vermek için kuaföre gitmenize gerek yok hanımlar. Evde kendinizde bu yöntemlerle yapabilirsiniz. Kuaförler bizlere kızacaklar ama maalesef bu şekilde bu yöntemler oldukça basit.

Bu yıl çarpıcı bir görünüme sahip olmak isteyenbayanlar, saçlarının doğal dalgalarını daha bir vurgulayarak lülelerini kabarta kabarta geziyor. Saçlarda su dalgaları bu yılda çpk moda sizlerde evinizde saçlarınızı dalgalı nasıl yaparsınız bu sayfamızda sizlere evde nasıl dalgalı saç yapabilirsiniz paylaşıyoruz.

su-dalgasi-sac-modelleri2Son yılların yeni tarzı su dalgası lüle lüle saçlarınız ile daha dikkat çekici olabilirsiniz.

Güzel bir gecede çekici olmak önce sizin sonra dalgalı saçlarınızın elinde olabilir.

Işıltınızın fazla dalgalanmasını isterseniz açık saç rengi tercih etmenizi öneririz.

Maşa ile pratik sarma işlemleriyle ve biraz spreyle çoğu kez kuaföre bile gitmenize gerek kalmayacaktır

Evinizde dalgalı saç nasıl yapılır?

Eğer kuaföre gidecek zaman bulamıyorsanız evde de buna yakın buklelere sahip olabilirsiniz. Bunun için iki yöntem var.

Parmak yardımıyla saç sarma Bunun için öncelikle ıslak saçlarınızı iki üç santimlik tutamlara ayırın. Ayırdığınız tutamları parmağınız yardımıyla sarın ve bir pense ile tutturun. Daha sonra hafif bir sprey yardımıyla kalıcı hale getirin.

Bigudi yöntemi Önce saçınızı nemlendirin. Daha sonra tepede toplayarak düzgün bir şekilde ayırın. İçe ya da dışa nasıl bir kıvrım istiyorsanız ona göre saç tutamlarını bigudi ile sarın. Kendinden telli bigudi ile sarıyorsanız bu teli dikkatli takmanız gerekir ki saçta istenmeyen bir iz bırakmasın. Daha sonra saçınızı açın ve şekil verin.

Evinizde Özel Saç bakımı

Günümüz bayanı artık işlem görmüş saçlar yerine doğal ama bakımlı saçları tercih ediyor. Ancak mevsim dönümleri, hava kirliliği, stres gibi etkenlerden her şeyden önce saçlarımız ve cildimiz etkileniyor. Özellikle sonbahar döneminde saçlarda dökülme ve kepek sorunu baş gösteriyor. Eğer saçlarınız günde 100 – 200 tel arasında dökülüyorsa bu tamamen normal bir dökülme. Ama daha fazla dökülüyorsa tehlike var demektir.

İlgili Makaleler

Saç deyince akla gelen ikinci sorun ise bayan erkek herkesin ortak derdi olan kepek. Eğer saçınız kepeklendiyse kesinlikle sert fırçalama, tarama yapmayın ve kafanızı kaşımayın.

Çünkü bu sırada saç derisi tahriş olur ve kabuklanma yapar. Tüm bunların sonucunda tıbbi tedavi yaptırmak zorunda bile kalabilirsiniz.

Saçınızın kepeklenmesinin nedenlerinin başında saçın yeteri kadar hava almaması gelir. Bunun yanı sıra mevsimsel değişiklikler, yorgunluk ve stres de kepek yapabilir. Kepek sorununu çözmek için işe yediğimiz besinlere dikkat ederek başlanabilir. Bunun için de yağlı besinlerden uzak durulmalıdır. Ayrıca saçların ve saç diplerinin temizliğine de bu dönemde ayrı bir önem verilmelidir.

Ayrıca bir ölçü elma suyu ile üç ölçü suyu karıştırarak saç derisine yedirmek de kepeği gidermede yararlı olacaktır.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir