Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Uygulanır

Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Uygulanır – Hanımlar bu yüzden saçınız boyalı ise bakımınızı da dikkatle yapmalısınız. Çünkü boyalı saçların bakımı zordur ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Boya görmüş saçların bakımı ayrı bir özen gerektiriyor. Aslında saçınızın renginin kuaförden çıktığınızda ki gibi kalması büyük ölçüde kullandığınız şampuana bağlıdır. Güneşli bölgelerde belirli oranda saç renginiz de solma beklenmelidir. Ancak saçınızın genelindeki aşırı solma doğru saç bakımı ürünleriyle ve özellikle doğru şampuanla önüne geçilebilecek bir durumdur. Buna en güzel örnek bazı kuaförlerin kepek şampuanlarını ve bebekler için hazırlanmış şampuanları istenmeyen renkleri yok etmek için kullanmaları.

boyali-sac-bakimiAslında bazen saç renginizi korumak denge işidir, örneğin saçlarınız aşırı kepekli ve bakır rengine boyattınız, ve gerçekten kepekleriniz için nizoral ketoral benzeri bir şampuan kullanmak zorundasınız. Bu durumda kepekleriniz için bir şampuan kullanmalı ve kepek sampuanı yüzünden solacak olan saç renginiz için bakır tonları eklenmiş bir saç bakım kremi kullanmalısınız.

Saçlarınız boyalı ise saçlarınızı her yıkadığınızda kaliteli bir saç kremi kullanmalısınız. Bunun sebebi şampuanların saçı temizlemek için saç telinin dış yüzeyini açmalarıdır. Eğer saç telleri saç kremi ile korunmazsa saç renginiz çabucak solacaktır.

Boyalı saçlarınızı korumanız için aklınızda bulunması gereken saç bakımı tavsiyeleri:

Boyalı saçlar, onların zarar görmesini ve solmasını istemiyorsanız, güneşlenirken ya da yüzerken özel bakım gerektirir. Güneş ve klordan koruyucu bir ürün kullanın ya da SÜREKLİ şapka takın.

Saçlarınızı ayırırken dikkatli olun ve onları tararken çok zorlamamaya dikkat edin.

Statik elektrik eğer boyalı saçlarınızı çok kurutuyorsanız problem olabilir. Saçlarınızı kuruturken onları aşırı sıcağa maruz bırakmamaya dikkat edin.

Boyalı saçları korumak zaten oldukça zahmetliyken , saçlarınızı sarıya boyattıysanız onlarla başa çıkmak çok daha zor olabilir.

“Sarı saçların bakımı”

Saçınızdaki nemi daha fazla azaltmamak için nemlendiricili bir şampuan kullanın.
Mutlaka her şampuanlamadan sonra saçınıza uygun bir saç bakım kremi kullanın.
Saç bakım ürününüzü kullanmadan önce saçınızdaki suyu nazikçe ellerinizle saçınızdan akıtın.
Haftada bir saçınızı dinlendirin ve ona derinlemesine saç bakım kürleri uygulayın.
Platin ve şampanya gibi buzul tonlarda gölge atılmış sarı saçların rengini korumak evde daha fazla saç bakımı ve dikkat gerektirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir