Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Badem yağı saça nasıl uygulanır sayfamızda, faydası say say bitmeyecek bir ürün olan badem yağının saça kullanımı ve uygulanışı hakkında bilgiler vereceğim.

Saçınıza badem yağı ile saç bakımı uygulamak, saçınızı eski sağlığına geri döndürerek ona birçok fayda sağlayabilir. Badem yağı, E, D, B1, B2 ve B6 gibi vitaminlerle doludur. Bu vitaminler saça nem ve yumuşatıcı özellikler sağlarken aynı zamanda saçın daha sağlıklı ve güçlü uzamasını teşvik eder. Badem yağı saçlarımıza parlaklık verirken saç dökülmesine yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Badem Yağı Saça Nasıl Sürülür?

Badem Yağı Saça Nasıl Sürülür?

Badem yağı saç için o kadar etkilidir ki, saçları güçlendirme, nemlendirme, koruma sağlama, kırık oluşumunu engelleme ve saçı besleme gibi daha bir çok faydasıyla mükemmel bir yağdır. Burada tatlı badem yağı ve acı badem yağı da dahil olmak üzere ikisinin de saça için kullanılma biçimini ve nasıl sürüleceğini anlatacağız.

Nemli ve Islak Saçlara Badem Yağı Nasıl Uygulanır?

Nemli ve Islak Saçlara Badem Yağı Nasıl Uygulanır?

1. Badem yağını uygulamadan önce saçınızı ıslatın veya nemlendirin. Elinize az miktarda badem yağı alıp, mümkün olduğunca saç köklerine ve saç derisine yakın yerlere sürün.

2. Yağı kafa derinize uygulamak için parmaklarınızı kullanın ve nazikçe masaj yapın. Sağlıklı saç büyümesi söz konusu olduğunda kafa derisindeki kan dolaşımı çok önemlidir.

3. Badem yağını saçın her yerine dağıtmak için saçınızı nazikçe tarayın.

4. Ardından, duş başlığınızı alın ve tüm saçınızın içeride olduğundan emin olun. Bu, badem yağının maksimum emilimi için içerdiği tüm nemi koruyacaktır.

5. İşiniz varsa, en az yarım saat, işinizde yoksa duş bonesini gece boyunca saçınızdan çıkarmayın.

6. Saçınızı kaliteli sülfat içermeyen bir şampuanla yıkayın.

7. Saçınızı iyice duruladığınızdan emin olun, böylece saçınız badem yağı uygulamasından dolayı çok yağlı görünmez.

8. Fazla suyu almak için saçınızı bir havluyla dikkatlice kurulayın.

Kuru Saçlara Badem Yağı Nasıl Uygulanır?

Kuru Saçlara Badem Yağı Nasıl Uygulanır?

Bu tedavi kuru, kırılgan veya kalın saçlara sahip olanlar için oldukça iyidir.

1. Saçınızın tamamen kuru olduğundan emin olun.

2. Saçınızı nazikçe tarayın veya fırçalayın .

3. Biraz badem yağını elinize dökün. Kalın saçlara sahipseniz biraz daha fazla eklemek isteyebilirsiniz veya saçınız çok ince ise biraz daha az kullanmak isteyebilirsiniz.

4. Ellerinizi birbirine sürtün ve badem yağını, özellikle saçın ortasına ve ucuna odaklanarak saçınıza dağıtın. Köklere çok fazla badem yağı sürmek saçın yağlı görünmesine neden olabilir.

5. İstediğiniz gibi stil verin.

6. Saçınızın uçlarının son derece kuru olduğunu düşünüyorsanız, daha fazla nem ve parlaklık için daha fazla badem yağı sürmekten çekinmeyin.

DAHA BASİT ŞEKİLDE BADEM YAĞININ SAÇ İÇİN KULLANIMI

Badem yağını banyo yaptıktan sonra elinize biraz sürüp nemli saç uçlarınıza yaymanız, bir çok saç kreminden ve jöleden daha etkili bir sonuç verecektir Ve kurumuş saç uçlarınız oldukça canlı görünecektir.

Aynı zamanda eve geldiğiniz bir akşam badem yağını tek başına saç diplerinize sürebilir, bir yada iki saat beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Buda saçlarınız için oldukça faydalı bir bakım olacaktır

NOT: Badem yağı sürülmüş saç ile ile hemen duşa girilmemelidir. Çünkü yukarıdan aşağıya doğru akan suyun saçta bulunan badem yağını vücuda yayacağı ve badem yağını vücuttan çıkarması zorlaşacaktır. Bu yüzden önce saçınızı yıkamanız tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir