Göz Farı Nasıl Uygulanır

Son Güncelleme: 02.11.2020 15:03

Göz Farı Nasıl Uygulanır Göz Farı Uygulaması

Hanımlar göz farı nasıl sürülmeli diyorsanız bu yazımızı okumanız size yardımcı olacaktır. Bu yazımızda göz farı nasıl sürülür ve göz farı nasıl uygulanır öğreneceksiniz.

DOĞRU FIRÇA

İstediğiniz dokuya, gölge vermek için doğal kıldan yapılan fırçaya ve hafif vuruşlar için parmaklarınıza uyan köpük aleti kullanın.

GÖLGE

Mat göz kapakları için pudra parlak göz kapakları için krem kullanın. Bölgeye birden fazla gölge verin ve bütün parlak ve mat dokuları karıştırarak rengi ve parlaklığıyla oynayın. Çok parıltıyla karıştırılmış pigmentler içeren son moda göz farları gözlerinizi yıldızlar gibi parlak yapabilir.

RENK

Ya uyumlu bir görünüm için tamamlayın ya da şaşırtıcı bir etki için tezat oluşturun. Günlük kullanım için mavi gözlere toprak kahvesi, duman rengi, açık pembe veya haki rengi gece için siyah tonları yakışır. Turkuaz ve uçuk mavi de modadır. Yeşil gözlere kahverengi, gümüş ve altın rengi ve mor yakışır. Gözün kendi yeşilini öldüren açık yeşilden kaçınılmalı. Kahverengi gözlere her renk yakışır ama kahverengi, haki, bronz ve mavi özellikle gözün koyuluğunu güçlendirmek için muazzamdır. Parlak pastel renkler ve açık parlak gölgeler görünümünüzü aydınlatır.

TEKNİK

Göz kapağınızın zemininde açık belirsiz bir gölge kullanın daha sonra gözünüzün uzak köşelerine daha koyu bir renk uygulayın ve dışarı doğru yayın. İç köşelere hafif bir dokunuşla tamamlayın. Gözlerinizi büyük göstermek için kaşlarınızın altına beyaz sürün. Kirpiklere yakın göz kapağının üst kısmına parlatıcı sürerek gözlerinizi ortaya çıkarın. Eğer açık renkleri ve parlatıcıları seviyorsanız, yumuşak yanardöner gölgeleri deneyin. Göz kapağınıza uçuk renkler sürüp parmaklarınızla yayın. Metalik bir görüntü istemiyorsanız göz kapaklarınıza fazla yüklenmeyin. Eğer kadifemsi bir rötuş tercih ederseniz toz gölgeler uygulayın ve tabakalarla oynayın. Kirpiklerinize yakın, tıpkı göz kalemi gibi, fırçanızla daha koyu bir ton uygulayın sonra uçuk renkler sürün ve fırçayla yayın.

Göz Farı Sürme Teknikleri

Kahverengi gözlere far nasıl sürülür?
Kahverengi ve siyah gözler ülkemizde çoğunlukta o0lduğu için, herkes bu renklerin sıradan olduğu kanısındadır ancak durum hiç de sanıldığı gibi değil… gözlerinize uygulayacağınız mavi tonlarında bir far, gözlerinizi ve bakışlarınızı ön plana çıkarmaya yetecektir bile. Bir de açık tenliyseniz kesinlikle avantajlısınız. Uçuk mavisi ve ya bebek mavisi gözlerinizi çekici kılacaktır. Daha etkili bir görünüm için, gözün alt tarafını koyu kalemle geçip daha açık tondaki mavi bir farı uygulayın. Doğal bir bakış için de kahverengi ve haki tonları idealdir.

Mavi gözlere far nasıl sürülür?
Bu göz rengine sahip olanlar, turuncunun şirinliğinden, mercanın şeffaf dokusundan yararlanabilirler. Kahverengi bir göz kalemiyle de gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Ayrıca şeftali tonları ve mor da farklı bir hava katarak eşsiz görünümü sağlayabilir.

Ela gözlere far nasıl sürülür?
Gözlerinizi belirginleştirmek adına, kahverengiyi deneyebilirsiniz. Makyajınızı uygularken de farklı tonları bir arada karıştırarak denemeniz etkili sonuç verecektir.

Yeşil gözlere far nasıl sürülür?
Keskin bakışlara sahip olmanız çok kolay aslında. Pembe ve lavanta tonları sizin için idealdir. Yalnız göz rengine baskın olmayan tonlar idealdir. Siyah likit kalem kullanırsanız, uçuk tondaki farla son derece etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca açık sarıya çalan tonları ince bir şekilde uygularsanız ilgi çekici bir makyaja sahip olabilirsiniz.

Gri gözlere far nasıl sürülür?
İnci beyazı ve opal rengi sizin favori renginiz olabilir. Aşırı bir makyaj gerektirmeyen bu göz rengi, jean maviyle de eşsiz bir görünüm alacaktır.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir