Göz Farı Nasıl Sürülür?

Göz farı nasıl sürülür? Sayfamızda, daha önce hiç yapmamış yada başarılı olamamış olanlara yönelik göz farının doğru şekilde sürülmesini göz renklerine göre öğretici bir şekilde anlatacağız.

Yaşı ilerlemiş bayanlar için söylemiyorum ama makyaj yapmaya yeni başlayan bayanlara günlük olarak yapacakları rutinlerden bahsedeceğiz. Burayı okuduktan sonra göz farı nasıl sürülmeli öğrenmiş ve cevap bekleyen sorularınızı da çözüme kavuşturmuş olacaksınız.

Göz Farı Nasıl Uygulanır?

Göz Farı Nasıl Uygulanır?

Göz farı, gözlerinize bir ton derinlik ve harika bir görünüm katabilir. Doğru göz farı uygulamasının anahtarı, renkleri iyi karıştırmaktır. Temel bilgileri doğru bir şekilde öğrendikten sonra, ister dumanlı göz, ister kesik kırışık, ister parıltılı göz olsun, hoşunuza giden görünümü deneyebilirsiniz! İsterseniz göz farı nasıl uygulanır hemen başlayalım.

Taze ve temiz bir bazla başlamak için yapmanız gereken ilk şey göz kapaklarınıza göz farı astarı uygulamaktır. Göz makyajınızın yerinde kalmasını ve gün boyu sürmesini istiyorsanız, göz kapaklarınızı hazırlamak bir zorunluluktur.

Far sürerken
Göz kapaklarına far sürmek için küçük ince fırçalar veya sünger bir aplikatör kullanın. İnce bir far tabakasını, göz kapağının ortasından başlayarak dışa doğru sürün. Burunla gözün birleştiği yere far sürülmez. Bunun tek istisnası, gözlerin birbirine çok yakın olmasıdır.

Farın rengi gözleri ezmemeli, tam tersine ortaya çıkarmalıdır. Bu nedenle açık renk gözlere koyu renkler, koyu renk gözlere ise açık renk far sürmek gerekir.

Çukur gözler için açık ve parlak renkli farlar, öne doğru çıkık gözler içinse daha koyu ve dumanlı tonlar kullanılmalıdır.

Alt kirpik diplerine far sürülmesi özel bir etki yaratır. Gözlere derinlik kazandırır.

Göz Farı Sürme Teknikleri

Yeşil gözlere far nasıl sürülür?

Keskin bakışlara sahip olmanız çok kolay aslında. Pembe ve lavanta tonları sizin için idealdir. Yalnız göz rengine baskın olmayan tonlar idealdir. Siyah likit kalem kullanırsanız, uçuk tondaki farla son derece etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca açık sarıya çalan tonları ince bir şekilde uygularsanız ilgi çekici bir makyaja sahip olabilirsiniz.

Kahverengi gözlere far nasıl sürülür?
Bakır ve bronz gibi nötr tonlar, gözlerinizin kahverengi rengini vurgular. Görünümü derinleştirmek ve yoğunluk eklemek için kırışıklığa biraz koyu bir gölge eklemeyi deneyin. Kahverengi ve siyah gözler ülkemizde çoğunlukta olduğu için, herkes bu renklerin sıradan olduğu kanısındadır ancak durum hiç de sanıldığı gibi değil… gözlerinize uygulayacağınız mavi tonlarında bir far, gözlerinizi ve bakışlarınızı ön plana çıkarmaya yetecektir bile. Bir de açık tenliyseniz kesinlikle avantajlısınız. Uçuk mavisi ve ya bebek mavisi gözlerinizi çekici kılacaktır. Daha etkili bir görünüm için, gözün alt tarafını koyu kalemle geçip daha açık tondaki mavi bir farı uygulayın. Doğal bir bakış için de kahverengi ve haki tonları idealdir.

Mavi gözlere far nasıl sürülür?
Mavi gözler için mercan ve şampanya gibi yumuşak, nötr tonlar kullanmak daha iyidir. Siyah dumanlı göz gibi çok karanlık her şeyden kaçının. Bu göz rengine sahip olanlar, turuncunun şirinliğinden, mercanın şeffaf dokusundan yararlanabilirler. Kahverengi bir göz kalemiyle de gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Ayrıca şeftali tonları ve mor da farklı bir hava katarak eşsiz görünümü sağlayabilir.

Ela gözlere far nasıl sürülür?
Metalik, pastel ve tozlu pembeleri tercih edin. Gözlerinizi belirginleştirmek adına, kahverengiyi deneyebilirsiniz. Makyajınızı uygularken de farklı tonları bir arada karıştırarak denemeniz etkili sonuç verecektir.

Gri gözlere far nasıl sürülür?
İnci beyazı ve opal rengi sizin favori renginiz olabilir. Aşırı bir makyaj gerektirmeyen bu göz rengi, jean maviyle de eşsiz bir görünüm alacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir