Göz Farı Nasıl Sürülür

Reklamlar

Göz Farı Nasıl Sürülür Video

Yaşı ilerlemiş bayanlar için söylemiyorum ama makyaj yapmaya yeni başlayan bayanlara bizimde naçizane tavsiyelerimiz önerilerimiz olacak. Hanımlar göz farı nasıl sürülmeli bu yazımızda bu sorularınıza videolu olarak cevaplar bulacaksınız.

Far sürerken
Göz kapaklarına far sürmek için küçük ince fırçalar veya sünger bir aplikatör kullanın. İnce bir far tabakasını, göz kapağının ortasından başlayarak dışa doğru sürün. Burunla gözün birleştiği yere far sürülmez. Bunun tek istisnası, gözlerin birbirine çok yakın olmasıdır.

Farın rengi gözleri ezmemeli, tam tersine ortaya çıkarmalıdır. Bu nedenle açık renk gözlere koyu renkler, koyu renk gözlere ise açık renk far sürmek gerekir.

Çukur gözler için açık ve parlak renkli farlar, öne doğru çıkık gözler içinse daha koyu ve dumanlı tonlar kullanılmalıdır.

Alt kirpik diplerine far sürülmesi özel bir etki yaratır. Gözlere derinlik kazandırır.

Göz Farı Sürme Teknikleri

Yeşil gözlere far nasıl sürülür?

Keskin bakışlara sahip olmanız çok kolay aslında. Pembe ve lavanta tonları sizin için idealdir. Yalnız göz rengine baskın olmayan tonlar idealdir. Siyah likit kalem kullanırsanız, uçuk tondaki farla son derece etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca açık sarıya çalan tonları ince bir şekilde uygularsanız ilgi çekici bir makyaja sahip olabilirsiniz.

Kahverengi gözlere far nasıl sürülür?
Kahverengi ve siyah gözler ülkemizde çoğunlukta o0lduğu için, herkes bu renklerin sıradan olduğu kanısındadır ancak durum hiç de sanıldığı gibi değil… gözlerinize uygulayacağınız mavi tonlarında bir far, gözlerinizi ve bakışlarınızı ön plana çıkarmaya yetecektir bile. Bir de açık tenliyseniz kesinlikle avantajlısınız. Uçuk mavisi ve ya bebek mavisi gözlerinizi çekici kılacaktır. Daha etkili bir görünüm için, gözün alt tarafını koyu kalemle geçip daha açık tondaki mavi bir farı uygulayın. Doğal bir bakış için de kahverengi ve haki tonları idealdir.

Mavi gözlere far nasıl sürülür?
Bu göz rengine sahip olanlar, turuncunun şirinliğinden, mercanın şeffaf dokusundan yararlanabilirler. Kahverengi bir göz kalemiyle de gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Ayrıca şeftali tonları ve mor da farklı bir hava katarak eşsiz görünümü sağlayabilir.

Ela gözlere far nasıl sürülür?
Gözlerinizi belirginleştirmek adına, kahverengiyi deneyebilirsiniz. Makyajınızı uygularken de farklı tonları bir arada karıştırarak denemeniz etkili sonuç verecektir.

Gri gözlere far nasıl sürülür?
İnci beyazı ve opal rengi sizin favori renginiz olabilir. Aşırı bir makyaj gerektirmeyen bu göz rengi, jean maviyle de eşsiz bir görünüm alacaktır.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.