Dudak Kalemi Nasıl Sürülür?

Dudak kalemi nasıl kullanılır? Sayfamızda, dudak kaleminin kullanımı ve ne işe yaradığı hakkında bilgiler vereceğiz.

Dudak kalemi nasıl sürülür? Ne işe yarar? Sayfamızda, dudak kaleminin kullanımı ve ne işe yaradığı hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Dudak kalemi, makyaj yaparken kullanılan en önemli makyaj ürünlerinden birisidir. Onu doğru şekilde kullanmak önemli olduğu kadar makyajın da ayrılmaz bir parçasıdır. Kusursuz dudaklara sahip olmak istiyorsanız dudak kalemini nasıl kullanacağınızı mutlaka bilmelisiniz. O zaman vakit kaybetmeden dudaklarınıza istediğiniz görünümü vermenizi sağlayacak dudak kalemi nasıl sürülür anlatacağız.

Dudak Kalemi Ne İşe Yarar?

Dudak Kalemi Ne İşe Yarar?

1. Kalıcılık sağlar

Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız dudak kalemi kullanmalısınız. Dudak kalemi, rujun dudağınıza daha iyi tutunmasını sağlar ve böylece rujunuzu sık sık tazelemek zorunda kalmazsınız.

2. Dağılmayı önler

Bildiğiniz gibi özellikle koyu renkli rujlarda dağılma sorunu vardır. Dudak kalemi rujunuzun dağılıp, kenarlardan yayılmasını önler, daha düzgün görünmesini sağlar.

3. Dudağın şeklini vurgular

Dudak kalemi aynı zamanda dudağınızın şeklini vurgular. Eğer dudaklarınız dolgunsa bunu dudak kalemi ile ön www.nazlim.net plana çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde dudaklarınız küçük ise dudak kaleminin yaratacağı etkiyi hemen fark edeceksiniz.

4. Solgun görünümü önler

Rujunuzu sürmeden önce aynı renkte bir dudak kalemi ile dudaklarınızı doldurursanız, rujunuz çıkmaya başlasa bile zemini aynı renkte olacağı için sizi çıplak görünümden korur. Böylece rujunuzu tazeleyene kadar dudaklarınız hala renkli kalır.

5. Dolgun gösterir

Dudak kalemi sadece dudaklarınızın şeklini ortaya çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda daha dolgun bir görünüm kazandırır.

Dudak Kalemi Nasıl Kullanılır?

Dudak kalemi nasıl kullanılır?

  • Dudaklarınız inceyse kalemi dudağın biraz dışından çekebilirsiniz ancak bunu abartmayın.
  • Kalemin ucunun biraz küt olması daha yumuşak bir etki yaratacaktır.
  • Keskin ve koyu renkte kalem çekilmesi dudaklarınızın doğallığını bozacaktır. Günlük makyajda bundan kaçının.
  • Dudak kaleminizi rujun üstünden de sürebilirsiniz, bu iki rengin daha iyi kaynaşmasını ve çizginin yumuşamasını sağlar.
  • Makyaj uzmanları genelde rujun fırça ile sürülmesini tavsiye eder ama bunu özellikle günlük makyajınızda yapmasanız da olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir