Dudak Kalemi ve Ruj Nasıl Uygulanır

Dudak Kalemi ve Ruj Nasıl Uygulanır

Dudak kalemi ve rujun uygulanması birbirinden farklıdır ve dikkat edilmesi gerekir. Ruj sürerken farklı taktikler izlenmeli dudak kalemi sürerken ise daha farklı yöntemler izlenmelidir arkadaşlar.

dudak-kalemi-ve-ruj-nasil-uygulanirPeki nelere dikkat etmeliyiz hangi şekilde hareket etmeliyiz ki ruju düzgün sürelim ve dudak kalemini düzgün kullanalım. Buyurun hep beraber bakalım:

Ruj İçin Dikkat Edeceklerimiz
Dudaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız her şeyden önce kurumuş ve çatlamış olmamalarını sağlamalısınız. Bunun için yanınızda taşıyacağınız bir çatlak kremini gerektiğinde sürmeniz yeterli olacaktır. Makyaja başladığınızda dudaklarınız çatlak olmamalı çünkü çatlak dudaklarda, ruj tabaka gibi kalkar ve çok kötü görünür.

– Ruju sürerken dudak kalemininde hafifçe üstünden geçmelisiniz, sürdükten sonra dudaklarınızı biririne yapıştırıp biraz hareket ettirirseniz de olur. Rujun fazlasını da bir parça mendille alırsanız daha pürüzsüz görünürler. Sürdüğünüz rujun kalıcı olmasını istiyorsanız kolay çıkmayan long-lasting rujlardan kullanabilir yada dudaklarınızın kuruma problemi yoksa rujdan önce biraz pudra sürebilirsiniz.

– Rujun rengine gelince, modadan önce kendinize, yaptığınız makyaja ve gideceğiniz yere uygun olmasına dikkat edin. Mesela kahverengi tonlarında far kullanmışsanız kırmızı yada pembe değil yine kahverengi tonlarında bir ruj kullanın. Gündüz, fazla iddialı renklerden kaçının, dudak renginizden biraz daha koyu yada biraz daha açık, doğal renkleri tercih edin.

Dudak Kalemi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

– Dudaklarınız inceyse kalemi dudağın biraz dışından çekebilirsiniz ancak bunu abartmayın.
– Kalemin ucunun biraz küt olması daha yumuşak bir etki yaratacaktır.
– Keskin ve koyu renkte kalem çekilmesi dudaklarızın doğallığını bozacaktır, günlük makyajda bundan kaçının.
– Dudak kaleminizi rujun üstünden de sürebilirsiniz, bu iki rengin daha iyi kaynaşmasını ve çizginin yumuşamasını sağlar.
– Makyaj uzmanları genelde rujun fırça ile sürülmesini tavsiye eder ama bunu özellikle günlük makyajınızda yapmasanız da olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir