Pudra Nasıl Kullanılır? Nereye Sürülür?

Pudra nasıl kullanılır? Nereye sürülür? Sayfamızda, kullanmaya yeni başlayanlar için pudra ne işe yarar ve kullanımı hakkında bilgiler verilecektir.

Pudra, diğer cilt ürünlerine nazaran cildi mat bırakmasıyla bilinir. Bu durumda en çok yağlı veya karma cilt tipine sahip olanların işine yarar. Faydası olduğu kadar olgun ciltlerde ince çizgilere ve kırışıklıklara yerleşeceği için kötü bir görünüm oluşmasını sağlayabilir. Fakat doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde yaşınız ne olursa olsun herkese fayda sağlayabilir.

Pudra Nasıl Kullanılır?

Pudra nasıl kullanılır?

Pudra konusunda uzman kişiler, pudranın sadece ihtiyaç duyulan yere uygulanması konusunda birleşirler. Onlara göre nemi azaltan bu ürünlerin her yere sürülmesi yüzünüzün parlaklığını azaltabilir. Size verdiğimiz tüm bu kötü haberler sizi üzmesin. Çünkü pudranın her yere kullanımı için doğru pudra tercih edilerek bu sorun düzeltilebilir.

Toz pudralar, çok ince ve hafif bir yapıya sahiptir; fondöteni matlaştırır ve şeffaf bir görünüm sağlar. Kompakt pudralar ise, taşınma ve kullanım kolaylığından dolayı daha çok tercih edilir. Makyajı sabitlemek ve gün boyu rötuş yapmak için idealdirler; toz pudralara göre daha pudralı bir sonuç verirler.

Pudra Nasıl Sürülür?

Pudra nasıl sürülür?

Makyaj yapmaya yeni başlayanlar için pudra nereye sürülür konusu hep merak edilmiştir. İşte burada aşama aşama pudra nasıl sürülür anlatmaya çalışacağız.

Kapatıcı ve fondöten gibi diğer güzellik ürünlerinizden sonra pudra uygulamak en iyisidir. Uygulamak için fırçayı toza batırın ve fazlalığı gidermek için kabın kenarına hafifçe vurun. Vurmak yerine fırçaya da üfleyerek fazlalığını alabilirsiniz.

Tüm yüze pudra uygulamanız gerektiğini düşünebilirsiniz ama buna gerek yoktur. Bunun yerine, fırçayı gözlerinizin altındaki cilde ve ardından alnınızdan, burnunuzun köprüsünden aşağı çeneye uygulayabilirsiniz. Ayrıca gün boyunca tipik olarak yağlı olan diğer bölgelere doğru bir çizgide uygulayabilirsiniz.

  • Toz pudra kullanıyorsanız uygulama için pudra ponponu tercih edin. Pudrayı hafif vuruşlarla, tüm yüzünüze uygulayın. Daha sonra, büyük bir fırçayla fazlalıkları alın.
  • Kompakt pudra için fırça kullanmak en uygunudur. Pudrayı uygularken fırçayı yüzünüzde hızlı hareketlerle sağdan sola ve yukarıdan aşağıya dolaştırın. Böylece pudra yüzünüze eşit olarak dağılacaktır.

Pudra Ne İşe Yarar?

Pudra sürmek, cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasında yardımcı olur. Bunun yanında makyaj esnasında kullanılan ürünlerin kalıcılığını artırır. Cildi yağlı ve karma olanlar için bulunmaz bir nimettir. Tüm bunları özetleyecek olursak, makyajınızın gün boyu kalıcılığını sağlamak için pudra kullanmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir