Allık Nasıl Sürülür?

Son Güncelleme: 04.09.2020 14:58

Bir yüzde gözlerden sonra en fazla dikkat çeken taraf sanırım burası oluyor. Allık doğru şekilde uygulandığında bazı kişilere o kadar güzel yakışıyor ki anlatamam. Peki bilmeyenler için anlatalım oval yüzde, yuvarlak yüzde ve uzun yüzde allık nasıl sürülür?

Makyaj yapınca bütün kadınlar güzel olduğunu düşünebilirler. Ne yazık ki her zaman durum böyle olmuyor. Yanlış yapılan makyaj sizi komik bir hale sokabiliyor. Özellikle yanlış sürülen allıkla palyaçoya bile dönüşebiliyorsunuz.

Allık seçerken ilk dikkat etmeniz gereken beğendiğiniz rengi değil, teninize uygun olan rengi seçmek olmalı. Açık tenli ve sarışın iseniz şeftali tonu size göre. Buğday tenli ve kumralların tercihi de pembeden yana olmalı. Esmerler ise yüz hatlarını daha belirginleştirecek kahve yani toprak tonlarını kullanmalılar.
Allık Nasıl Sürülür?

Allık Nasıl Sürülür? Videolu ve Resimli Anlatım

Sanıldığının aksine allık, sadece yüzü renklendirmekle kalmaz, hatlarınızı belirginleştirmenize de yardımcı olur.

Oval yüzlüyseniz

Kalem veya stick allıkla elmacık kemikleri ve çenenize küçük çarpı işaretleri yapın. Sonra da bunları parmağınızla hafifçe dağıtın.

Allık Nasıl Sürülür? Videolu ve Resimli AnlatımYuvarlak yüzlüyseniz

Yüzünüzü daha ince göstermek için, her iki kaşınızın üst kısmına, şakaklarınıza ve alt kısmına küçük çarpılar yapıp, yine parmaklarınızla dağıtın.

Uzun yüzlüyseniz

Yüzünüzün daha oval görünmesini sağlamak için allığınızı saç diplerine, elmacık kemiklerine ve çenenize uygulayıp, iyice dağıtın. Dilerseniz üzerine bir kat transparan pudra sürerek daha yumuşak bir görüntü elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir