Göz rengine göre makyaj önerileri

Göz rengine göre makyaj önerileri

Hanımlar göz renginize hangi makyajı hangi makyaj tekniklerini kullanacağınızı biliyor musunuz. Cevabınız hayır ise bu yazıyı okuduktan sonra emin olun aradığınız renginizi bulacak ve makyajınızı ona göre yapacaksınız.

Mavi, yeşil, kahverengi, siyah, ela ya da gri. Hangi göz rengine sahip olursanız olun, doğru makyaj teknikleri uygulayarak gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkabilirsiniz. Göz rengine göre makyaj önerileri Nazlim Sitesinde!

Göz rengine göre makyaj önerileri

Mavi Gözler için Makyaj Önerileri

Gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için toprak renk grubu ailesinden tonlar tercih edebilirsiniz. Kahverengiler, turuncular, bejler; göz renginize uygun far ve kalem seçenekleri arasındadır.

Derin bakışlara sahip olmak için kahverengi göz kalemini; gözün ve alt üst kısmına sürün. Mercan rengi farı; şakaklarda daha yoğun olmak üzere göz kapaklarınıza uygulayın.

Buğulu gözler için füme rengi göz kalemi ve far tercih edebilirsiniz.

Siyah rimel dışında lacivert ve kahverengi gözlerinize yakışacaktır.

Yeşil Gözler için Makyaj Önerileri

Gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için pembe, mor renk grubu ailesinden tonlar tercih edebilirsiniz. Toz pembe, lila, lavanta ile birlikte bakır tonlarında far ve kalem göz makyajınızda kullanabileceğiniz renkler arasındadır.

Yeşil gözlerinizi vurgulamak için siyah göz kalemini üst kirpiklerinizin hemen üzerine ince bir hat halinde çekin. Uçuk tonlarda mavi, kahve, pembe ya da mor farı göz kapağınızın üzerine uygulayın.

Siyah rimel dışında lacivert ve kahverengi gözlerinize yakışacaktır.

Kahverengi Gözler için Makyaj Önerileri

Kahverengi gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak ve parlaklık vermek için mavi tonları tercih edebilirsiniz. Bebe mavisi, parlament mavisi ya da kobalt mavi göz renginizle harika uyum sağlayacaktır.

Kahverengi gözlere sahip Jennifer Aniston; uçuk bebe mavisi far ve lacivert rimelden oluşan göz makyajını severek kullandığını söylüyor.

İlgili Makaleler

Kahverengi gözlerinize derinlik kazandırmak için alt kirpiklerinize koyu mavi göz kalemi çekip açık mavi göz farı göz kapaklarınıza uygulayın. Siyah ya da lacivert rimelle makyajınızı tamamlayın.

Doğal göz makyajı için yeşil ve kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz.

Ela Gözler için Makyaj Önerileri

Ela gözlere sahipseniz; kahverengi gözlerde olduğu gibi mavi ve yeşilin tüm tonlarıyla birlikte açıktan koyuya doğru kahve tonlarını tercih edebilirsiniz.

Bej, kahve şeklinde gölgeli bir göz makyajı; gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Gri Gözler için Makyaj Önerileri

Gri lens kullanıyor ve dolayısıyla gri renk gözlere sahipseniz; inci beyazı, parlak füme ve mavi tonlarını tercih edebilirsiniz. Gül kurusu ve metalik renklerde farlar gözlerinizi belirginleştirecektir.

Siyah rimel dışında lacivert renkli rimeli tercih edebilirsiniz.

Siyah Gözler için Makyaj Önerileri

Siyah gözlere sahipseniz; uçuk tonlardaki far ve kalemleri tercih edebilirsiniz. Uçuk pembe, uçuk mavi, uçuk mor, uçuk yeşil; gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkaracaktır.

Keskin ve çarpıcı bir göz makyajı için siyah göz kalemiyle gözlerinizin alt ve üst kısmını boyayın; gri tonlarda göz farını şakaklarda yoğun olmak üzere göz kapaklarınıza uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir