Doğru Ruj Seçimi

Son Güncelleme: 13.09.2020 19:38

Doğru Ruj Seçimi Tene Göre Ruj Seçimi

Teninize göre ruj seçimi hakkında bilgi sahibi olmayanlar bilgim yok diyenler için doğru ruj seçimi teknikleri ve ruj seçmenin püf noktalarını sizlerle paylaşmak istedik arkadaşlar.

Buyurun arkadaşlar tene göre ruj seçimi ve doğru ruj seçimi hakkında gelin bilgilenelim :

Çok açık ten için doğru ruj seçimi
Şeffaf renkler, bej tonları, kıpkırmızı, hafif mercan renkleri, pembe rujlar.

Açık ten için doğru ruj seçimi
Sıcak şeftali ve pembe renkler içeren tonlar. Çarpıcı renkler gerektiren durumlarda mavi bazlı rujlar, vişne tonları, kahverengine kaçan tonlar.

Buğday ten için doğru ruj seçimi
Sıcak alt tonları olan renkler: Kahve bazlı mor, açık kahve. Şarap rengi de muhteşem bir ışıltı verebilir.

Koyu ten için doğru ruj seçimi
Derin, parlak olmayan kırmızılar yani mavi veya mor alt tonlar içeren renkler. Çikolata veya erik renkli rujlar da harika durur.

Tene uygun ruj seçimi
Doğru tonlarda ruj rengini bulmak için öncelikle ten rengi, saç rengi ve göz rengi dikkate alınmalıdır. Ten rengi, avuç içi ve bileklere doğru bakıldığında tam olarak anlaşılacaktır. Ten rengi, saç rengi ve göz rengi koyu olanlar, ruj seçerken soğuk renklere yönelmelidirler.

Esmer tenliler: Esmer tenlere uyumlu olan hafif pembeler, yumuşak fuşyalar ideal seçimlerdir. Açık sarı saç, açık renk göz ve açık renk bir tene sahip olanlar isesıcak renkleri tercih etmeliler.

Beyaz tenliler: Beyaz tenlilere, kırmızı tonlar başta olmak üzere, açık tonların hemen hemen hepsi yakışacaktır. Fakat koyu tonlardan uzak durmalılar.

Buğday tenliler: Ten renklerinin koyu tonlarında olacak şekilde koyu pembe ve orta yumuşaklıkta pembe ruj kullanarak mükemmel görünebilirler.

Makyajın bütününe uygun ruj seçimi
Örneğin; kahverengi tonlarda bir far kullanılmışsa, kırmızı ya da pembe bir ruj değil, yine kahverengi tonlarında bir ruj kullanılmalıdır. Gündüz, fazla iddialı renklerden kaçınılmalı, dudak renginizden biraz daha koyu ya da biraz daha açık, “ruj sürdüm” diye bağırmayandoğalrenkler tercih etmelisiniz.
Parlak ve sıcak renk rujlar daha genç gösterir

Parlak vesıcakrenklerin daha genç göstereceğini unutulmamalıdır. Çok koyu herhangi bir renk, dudaklar için ölümcül olabilir. Solgun renkler ise dudakları aydınlatır, daha dolgun ve genç gösterir. Koyu renklerse dudakların olduğundan daha küçük ve ince görünmesini sağlar. Pırıltılı dudaklar her zaman daha seksidir. Dudakları kuru olanlar ise mat rujlardan uzak durmalı. Mat rujlar daha dayanıklı olsalar da dudakların kuru görünmesine yol açar.

Kırmızı ruj
Dudaklar kırmızıya boyandığında; dudaklarla yapılan her mimiğe, gülümseyişe, dudak büzmeye dikkat çekilecek demektir. Kırmızı ruj sürüldüğünde, göz makyajının hafif olmasına dikkat edilmelidir. Kaşlar şekle sokulup taranmalı ama rengi koyulaştırılmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir