Maskara seçimi nasıl yapılır

Maskara seçimi nasıl yapılır Makyajda maskara nasıl seçilir Makyajda rimel nasıl seçilir

Maskara seçimi yaparken nelere dikkat edersiniz hanımlar. Yoksa bir şeye dikkat etmeden önünüze gelen maskarayı alıp çıkarmısınız. Aslında maskara seçiminde de dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır.

Şunu bir kere bilmeliyizki maskara seçimi yaparken kirpiklerimizin şekline göre maskaraları seçmeliyiz.

Maskaraların da size uygun olanları ve olmayanları olduğunu biliyor muydunuz. Kıvrık kirpikliyseniz ayrı, uzun kirpikliyseniz ayrı maskara kullanmalısınız.

Kirpikleriniz nasıl? Uzun, kıvrık, ince ya da kalın?

Bu soruya cevabınıza göre kirpiklerinizin pozitif yanlarını görüp hangi tip maskarayla güzelliğini ortaya çıkartabileceğinizi de öğrenebilirsiniz. Kısa kirpikler uzun gösteren maskaralarla daha uzun gözükürken ince kirpikler de dolgunlaştırıcı maskaralar ile hacim kazanabilir. Uzun kirpikler içinse kıvıran maskaralar uygundur.

Tenime hangi renk maskara uygundur?

Giyimime ve dış görünümüme hangisi daha çok uyar?

Siyahtan, maviye, siyah-kahverengiye kadar farklı renk ve özellikte pek çok maskara bulunmaktadır. Siyah ve kahverengi maskara her cilt ve göz rengine uymaktadır. Kıyafetlerinizle de uyumlu olur.

Yüzerken ya da kısa bir duş aldığımda makyajımı yenilemek zorunda mıyım? Ya ağladığımda?

Bu sorulara cevabınız evet ise seçiminiz suya dayanıklı bir maskara olmalıdır. Böylece ağladığınız ya da yüzmeye gittiğiniz zaman problem yaşamazsınız. Genelde siyah ve kahverengi olmak üzere iki renktedirler. Ancak suya dayanıklı makyajı temizlemek üzere bir temizleyiciniz yoksa maskarayı çıkartmak zor olabilir.

Metal kirpik kıvırıcılarından korkuyor musunuz?

Cevabınız evet ise kirpiklerinizi kıvıracak bir maskaraya ihtiyacınız var. Kıvırma özelliği olan maskaraların bir kısmının uzun gösterme ya da dolgunlaştırıcı özellikleri de vardır. Önceliklerinizi belirleyip seçiminizi ona göre yapmakta fayda vardır.

İlgili Makaleler

Kirpiklerinizin çok açık renk olup fark edilmemesinden mi yakınıyorsunuz?

Bu problem sizi rahatsız ediyorsa kirpiklerinizi kalınlaştırıcı bir maskara seçmenizde fayda var. Kirpikleriniz hala çok fakedilmiyorsa göz kalemi ya da koyu renkte far ile belirginleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.