Rüyada Uçmak Nedir Ne Demektir

Rüyada Uçmak Nedir

En çok görülen rüyalar arasında gelmektedir. Genelde her insan mutlaka hayatında bir defa da olsa bu rüyayı görmüştür ki genelde iyi bir karşılığı olacağı şekilde yorumu yapılır. Rüyada uçmak ne demektir neye işarettir konumuza güzelce başlayalım. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki uçmanın şekilleri ve kimlerle beraber uçulduğuna göre rüyanın tabiri değişim göstermektedir.

Rüyada Uçmak Nedir Ne Anlama GelirRüyada Uçmak Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada uçtuğunu görmek; bir yolculuğa çıkacağınıza yada mevki olarak yükseleceğinize işarettir. Ferahlık ve sevince; uçmak yolculuğa, baş aşağı uçmak yolculukta rahat etmeye, işsiz kalmaya, kanatsız olarak uçmak bir durumdan başka bir duruma geçmeye yahut yer değiştirmeye, kuşlarla birlikte uçmak yabancılarla görüşmeye delalettir.

Gururlu birinin uçtuğunu görmesi rüyanın batıl olmasına, damdan dama uçmak şöhretli bir kimseden diğer ünlü birine yaklaşmaya yahut bir kadından başka bir kadına geçmeye; bilinen bir evden başka bir malum eve uçmak evlenmeye, bilinmeyen eve uçmak vefat etmeye işarettir.

Alçak bir yerden yüksek bir yere kanatsız olarak uçmak arzu ettiği şeye kavuşmaya, itibar kazanmaya, uçarken gökyüzünde kaybolup gitmek ölmeye, dağın uçtuğunu görmek saltanata nail olmaya, bir yerden bir yere uçmak mal biriktirme arzusuna, iki kanadı ile uçtuğunu görmek hayır ve iyiliğe, hastanın uçması vefat etmesine, gökyüzünde durmaksızın uçmak aşırı istek ve arzulara delalet eder.

Çok yükseklerde, hatta uzayda uçtuğunuzu gördüyseniz, evlilik sorunları yaşayacaksınız. Alçaktan uçmak ise geçici sıkıntı ve hastalığa işarettir. Rüyasında uçtuğunu gören insanın hayatında olumlu ve güzel gelişmeler olacak demektir. Ama uçarken korkmak bu gelişmeler için daha zaman olduğuna işaret eder.

Danyal aleyhisselama göre: rüyada uçtuğunu görmek, hayırdır. Rüyada bir yerden başka bir yere kuş gibi uçtuğunu gören, yola çıkar ve büyük bir mevkiye ulaşır. Gökyüzüne doğru uçtuğunu gören zarara uğrar. Gökyüzüne uçup bir daha yere inmediğini gören dünyadan göçer.

Ibni Sirine göre; rüyasında kanadı olmadığı halde uçtuğunu gören bulunduğu durumdan başka bir duruma girer. Bir evin damından başka bir evin damına uçtuğunu gören, esinden boşanarak başka biriyle evlenir.

Kirmaniye göre; göğe doğru uçtuğunu görmek hacca gitmeye; evinden tanımadığı bir eve uçtuğunu görmek, ölümüne; kuş kanadına benzeyen kanatları olduğunu görmek, halkın hayretini çekecek bir halin olduğuna; göğe doğru uçup sonra yere indiğini görmek, ölüm derecesinde hasta olup sonra iyileşeceğine delalet eder.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyasında bir dağın tepesine uçtuğunu gören büyük bir mekana erişir. Uçarken bir şeyin üzerine düştüğünü gören, öyle bir şeyin sahibi olur. Eğer rüya sahibi bir ise layık değilse, ölüm derecesinde hastalanır. Kanat takarak uçtuğunu görmek, yolculuğa; kanatsız olarak uçtuğunu görmek, bir durumdan başka bir duruma geçeceğine; uçtuğu vakit niyetlendiği yere ulaşırsa yolculuğunda hayra nail olacağına; bir tarladan başka bir tarlaya uçtuğunu görmek, kuvvet ve şerefe delalet eder.

Alçaktan yüksek bir yere kanatsız olarak uçtuğunu gören, meramına ulaşır. Güvercin gibi uçtuğunu gören yükselir. Havada kaybolacak derecede uçtuğunu gören ölür. Bir başka rivayete göre de: Rüyada uçmak, yolculuk, baş aşağı uçmak ise, rahatlıkla yapılacak yolculuktur. Yolcu olmayan kimsenin rüyada uçması, onun işsiz kalmasına işarettir. Rüyada damdan dama uçtuğunu gören kimse, ünlü bir zat tarafından ünlü bir zat taratma geçer.

Bir kadın rüyada tanıdığı bir erkeğin evine uçtuğunu görürse, o erkekle evlenir. Rüyada bildiği bir evden bilmediği uzak bir eve uçtuğunu gören kimse, ölür. Hapsedilmiş bir kimse rüyada uçtuğunu görse, hapisten çıkar. Bazı tabirciler, rüyada uçmak eğer kanatla olursa, yolculuğa çıkmaya, kanatsız olursa, bir durumdan diğer bir duruma geçer veya bir yerden diğer bir yere nakleder, dediler. Yabancı olan bir kimse, uçtuğunu görse, memleketine döner.

Bazı tabirciler de, o yabancı çok yolculuk yapar, dediler. Rüyada kuşlarla beraber uçtuğunu gören kimse, yabancı kimselerle görüşür. Bir kimse rüyada bir adamla yarışsa ve uçup o adamı geçse, o adama kahreder. Uçtuğundan dolayı da o kimsenin kadri yüce olur. Uçarken gökte kaybolduğunu ve geri dönmediğini gören kimse ölür. Rüyada evinden tanımadığı bir eve uçtuğunu gören kimse, evinden kabre intikal eder. Havaya doğru uçtuğunu gören kimse, ölecek derecede hasta olur, sonra bu hastalıktan kurtulur.

Alçak bir yerden yüksek bir yere kanatsız uçtuğunu gören kimse, arzusuna nail olur ve yükseldiği nispette şanı yücelir. Havada güvercinler gibi uçtuğunu ve yeryüzünde bulunanlardan dilediğine zarar vermeye ve dilediğine de fayda temin etmeye muktedir olduğunu gören bir kimse, saltanat, izzet ve şerefe nail olur. Zenginlerin ve devlet memurlarının rüyada uçtuklarını görmeleri ilerlemelerine, gurbette olan bir kimsenin görmesi ise, memleketine dönmesine işarettir. Bazen de bu rüya memleketine hiç dönemeyeceğine işarettir.

Ruyada Evin İçinde Uçmak
Dualarının ve dileklerinin karşılık bulacağına, prestij sahibi olunacağına, hayal ettiği şeylere kısa bir zaman içinde kavuşacağına işarettir.

Rüyada Uçan Birini Görmek
Sahip oldukları sayesinde herkesin kendisine imrenerek ve özenerek bakacağına, yeni bir adım atılacağına, tövbelerini ve dileklerini kabul edeceğine, borç aldığı parayı herhangi bir zorluk yaşamadan ödeyeceğine ve bu sayede çok yakın bir zaman içinde sorunlarını üzerinden atıp ferahlığa çıkacağına delalet eder.

Rüyada Uçtuğunu Hissetmek
Mutlu olmaya, sorumluluk almaya, hayata sıkı sıkı tutunmaya ve kendinizi güvende hissetmeye, mal sahibi makam sahibi olmaya, hayallerini hayata geçirmeye ve ele geçecek güzel bir fırsata delalet eder.

Rüyada Uçmak İstemek
Sağlık sorunları yaşayacağına ve başının felaketten kurtulmayacağına, yakın zamanda taliplerinin geleceğine tekabül eder.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı