Rüyada Taş Görmek

Son Güncelleme: 18.09.2020 02:22

Rüyada Taş Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüya tabirleri yorumları

Yerde yahut duvarda görülen taş takı kalpliliğe, cehalete, gaflete işsiz kimseye; Bir taşa sahip olmak yahut satın almak, yukarıdaki vasıfta birine galip gelmeye yahut bu itelikte bir kadınla evlenmeye; Taş bazen ölüme, Taş olduğunu görmek dinde bozukluğa ve katı kalpliliğe, felç olmaya yahut ölmeye, İnsanların üzerine taş yağdığını görmek katı kalpliliğe ve insanlara salınacak vergiye, Gökten düşen taşın parçalanarak bunların evlere dağılması umum musibete, Bekarın taşa binmesi evlenmesine, boynuna taş asılması üzüntüye, Yeşil ve diğer değerli taşlar güzel sanatlara, rızık ve geçime; Taşçı, takı kalplilerin başına, insanların büyüklerine yaklaşamaya delalet eder.

Rüyada taş görmek , düğün ya da nişan haberi olarak yorumlanır. Rüyada taş ve toprak görmek; yüksek mevki sahibi birinden elinize mal ve para geçeceğine, taşları bir yere yığılmış görmek; sevindirici bir haber alacağınıza, birisine taş attığınızı görmek; düşmanlarınız tarafından takip edildiğinize, yerden taş almak; para kazanmak için bir yolculuk yapacağınıza, kırdan topladığınız taşları şehre götürdüğünü görmek; haram kazanç sağlayacak bir işe gireceğinize, bir taşın üzerine başka bir taş koyduğunu görmek; malınızı istemeden başka birine vereceğinize, ufak taşları gizlice toplayıp cebine koymak; başkalarının parasında gözünüz olduğuna işarettir.

Taş menfaatle tabir olunur. Rüyada evinizin içinde büyük bir taşın bulundugunu görmeniz, yakinda büyük bir kimse tarafindan bir menfaat göreceginize isarettir. Sokaginizda yol üzerinde bir taşın bulundugunu görmek, memur iseniz derecenizin artacagina, ticaret yapiyorsaniz kazancinizin fazlalasacagina, ev kadini iseniz kocanizin size karsi sevgisinin artacagina; kapinizin önünde kapidan çikamayacak kadar, büyük bir tas bulundugunu, bu yüzden evinizden çikamadiginizi görmek, yakin akrabalarinizdan birinden büyük miktarda bir mirasa konacaginiza. Yahut piyangonun büyük ikramiyesinin size çikacagina delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yerde veya duvarda görülen taş, ölüme isarettir. Bazen de, kati kalplilere, gafillere, cahillere ve işsizlere işarettir. Bundan dolayi taşa sahip oldugunu veya satin aldigini ya da tas üzerinde bulundugunu gören kimse, zikredilen vasiftaki kimselere zafer bulur. Yahut bu vasiflari tasiyan bir kadinla evlenir. Taş oldugunu gören kimse Allah’a (c.c) asi, kalbi kati ve dini bozuk olur. Hasta ise ölür. Bunlar olmazsa, felç hastaligina yakalanir. Gökten yer üzerindeki herkese taş yagdigini veya canilere yagdigini gören kimsenin kalbi kati olduguna veya o yer halkina dagitilacak vergiye isarettir.

Gökten düşen taşın kirilip parçalan evlere siçrasa, musibet ve belalarin o sehre dagilmasina isarettir. Gökten halk üzerine taşların atilmasi, veba, yahut çekirge, dolu, rüzgar, yagmur ve borç gibi seylerden o yere gelecek azaba isarettir. Taşa bindigini gören kimse bekar ise evlenir. Bogazina taş asildigini gören kimseye üzüntü ve keder erisir. Baston île taşa vurdugunu ve tas yarilip ondan su aktigini gören kimse fakir ise zengin, zengin ise zenginligi artar.

Bazen de taşlar, ibadet eden ve zahit insanlara isarettir. Degirmen taşları, alimlere, çocuklara, zevcelere ve mala isarettir. Bundan dolayi değirmen taşına sahip oldugunu gören kimse ilim ve lezzete, nail, mal ve silahla düşmana galip olur. Bahsi geçen taşlardan birisini yüklense ve ondan bir agirlik hissetse, hissettigi yükün agirligi ve hafifligi miktarinca kalbi kati birisinden üzüntüye düser. Yeşil taşlar, göz ve kulak agnsina, doktora, alime, rütbe sahibine, rahata, geçime, menfaata ve faydali sanata isarettir.

Rüyada, mermer taşının yerine adi kaldirim taşını görmek, rütbelerin, hanimlann, bineklerin, yerlerin ve geçimin degismesine alamettir. Nitekim mermer taşını kaldirim taşı yerine döşemek de hayra işarettir. Kaldirim taşının zarurî olan yerlere döşenmesi ülfete, birlige, genişliğe, keder ve üzüntülerin dagilmasina, rizka ve elbiseleri yenilemeye isarettir.

Rüyada Taş Ocağı Görmek

Büyük taşlar önemli, mevki sahibi kimselerdir. Küçük taşlar ise haber, sözdür. Rüyada taş ocağında bazı işçilerin çalıştığını gördüyseniz, başarıyı ancak çok çalışarak elde edeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Taşçı Görmek

Rüyada taşçıyı görmek, insanların büyüklerine yaklasmaya, düsmanliga ve cemaati ayriliga düsürmeye isarettir. Tasçi, büyükleri kalbi kati olanlari idare eden her seyden haberdar bir kimsedir.

Rüyada taş döşeyicisi görmek, isleri düzgün ve saglam yapiciya veya sert kumas parçasini biçici ve dikicisine delalet eder.

Rüyada Başını Taşa Vurmak Görmek

Rüyada başını taşa vurduğunu görmek, herkes için hayir degildir. Bazilarina göre; basini tasa vurmak büyük bir günah islediginden dolayi fazla üzülmege dela-let eder. Basini tasa vurdugunu veya basina bir tasla vurdugunu gören büyük bir suç isler, bir rivayete göre namazini terk eder.

Rüyada Dikili Taş Görmek

Rüyada eski çağlardan kalma tarihi bir dikili taş görmek, çok arzu ettiği halde düsündügü bir isi yapamayacagina buna ragmen yine de kazancinin artacagina, evlilik hayatinda mutlu olacagina isarettir.

Rüyada Mancınık Taşı Görmek

Rüyada mancınık taşı, bir şeyin tebliği için gönderilen adamdır. Kuvvetini denemek için mancınık taşım kaldırdığını gören kimse şecaatli ve kuvvetli birisiyle ilişkide (arkadaşlık) bulunur. Taşı kaldırırsa o kimseye galip gelir. Taşı kaldırmaktan aciz kalırsa mağlup olur.

Rüyada Lüle Taşı Görmek

Rüyada lüle taşı denilen madenden yapılan bir biblo satin aldigini görmek, yeni bir esya alacagina veya yeni bir elbise yaptiracagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada lületasindan yapilmis esya görmek, kötülük yapmak isteyen bir yakma isarettir. Bu rüyayi gören insan hain ruhlu bir yakinindan sakinmalidir.

Rüyada lüle taşından yapılmış süs eşyası gör­mek, yüzünüze karşı gülen fakat arkanızdan kuyunuzu kazmaya ve sizi aldatmaya çalışan hain ruhlu bir yakınınızın varlığına işarettir. Rüyada lületaşı görmek hayırlı bir haber alacağınıza işaretle yorumlanır. Bazı yoruma göre ise, rüya da lületaşı görmek, hayırlı bir haber almaya işaret eder demişlerdir.Yine bazı yorumculara göre, rüya da lületaşından yapıl­mış bir eşya görmek, rüya sahibine kötülük yapmak iste­yen bir yakının olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin, bu hain ruhlu yakınının kötülüğünden sakınmalı ve kendisi­ni korumalıdır şeklinde yorumlamışlardır.Rüyada lületaşı görmek, sevinç ve neşeye vesile olacak hayırlı haber ve gelişmelere işâret eder.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 5 / 5. Kullanılan oy: 1

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir