Kaş Uzama Süresi

Kaşlar kaç günde uzar ve kaşların daha gür görünmesi için uygulanacak yöntemleri bu yazımızda sizler için bir araya getirdik.

Son Güncelleme: 14.09.2020 23:34

Kaşlar ne kadar sürede uzar sorusu en çok sorulan soruların başında gelmekte ve bizlerde bu konuya açıklık getirelim istedik.

Kimilerinin doğuştan bazılarınında sonradan belli sebeplerle kaşları azalır. Sizde bu gibi sorunlardan dolayı sıkıntı içerisindeyseniz tam yerindesiniz diyebilirim. Kaş uzatmak için yapılması gerekenleri ve kaşların ne kadar bir zaman içerisinde uzayacağı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Kaşlar insan yüzüne şekil veren en önemli unsurlardandır. Bir kere bozarsanız şeklini düzeltmek uzun zaman alır. Ama üzülmeyin aşağıda kaşlarınızın kolay uzaması için birkaç tavsiyede bulunacağız.

Kirpikler gibi, kaşların da ortalama 5-7 haftalık bir büyüme döngüsü vardır; Aslında, yaşınız, metabolizmanız, ırkınız, kilonuz ve daha fazlası göz önüne alındığında, bundan biraz daha kısa veya daha uzun olabilir, ancak 6-8 hafta bunun ortası ve doğrusudur. Şimdi sizlere kaşları gürleştirmek için yapılması gereken doğal yöntemleri yazacağız.

Kaş Uzatma Yöntemleri

Kaş Uzatma Yöntemleri

* Protein bildiğiniz gibi saçlarımızın uzaması içinde çok önemli. A, B3. C ve E vitaminlerini almaya özen gösterin.

* Duş alırken veya yüzünüzü yıkarken çok fazla bastırmadan iç taraftan dışa doğru parmaklarınızla kaşlarınıza 10-15 kere masaj yapın.

* Saf zeytin yağını parmağınıza damlatarak kaşlarınızın uzamasını istediğiniz bölgeye masaj yaparak yedirin. Eğer var ise hint yağı daha etkili olacaktır. 5-10 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

* Parmağınızla veya bir pamuğa biraz vazelin sürerek kaşlarınızın uzamasını istediğiniz bölgeye yavaşça sürün. Ardından ılık suyla durulayın. (Eğer yukarıdaki öneriyi uyguladıysanız gerek yoktur.)

* Kullanmadığınız temiz yumuşak bir diş fırçasını alın, kaşlarınızın uzamasını istediğiniz yerleri yavaşça (tahriş etmeden) 1 hafta boyunca 1-2 dakika fırçalayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir