Rüyada Kafirun Suresi Görmek

İlk başlarda dinin emrettiği kuralların aksini yapmaya, etrafında sevilmeyen birisi olmaya fakat hatalarını anlayıp Allah’ın (c.c) emir ve yasaklarına uyararak kafirlere karşı zaferler kazanmaya ve affa mazhar olmaya işarettir.

Rüya tabirleri yorumlarıRüyada Kafirun Suresi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında Kafirun suresini okuyan veya okunurken dinleyen kimse, din yolundan uzaklaşır. Halk arasında kötü ad kazanır. Sonunda dinde ve şeriatta inancı artar. Kafirlerle mücadele ederek muzaffer olur ve Cenab-i Hakk tarafından affedilir.

Bir başka rivayete göre de: Kafirun süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; kafir ve münafıklara karşı cihad etmeye dinin sağlam olmasına ve halis imana işarettir.

Rüyada Kafir Görmek

İnançsız kimse düşmana, yaşlı kafir sinsi ve eski bir düşmana, İnançsız kadın görmek başkalarının fark edemeyeceği sevince, Kafir olduğunu görmek, Allah’ın -c.c.- nimetlerine karşı nankörlük etmeye, toprak işleriyle uğraşan birinin kendini kafir görmesi toprağa tohum saçıp üzerini örtmesine delalet eder.

Rüyada kafir, düşman olarak tabir olunur. Rüyada görülen kafir düşmana işarettir. Bir kimse rüyada ihtiyar bir kafir görse, onun düşmanlığı eski bir düşmana işarettir. Bir kimse rüyada kendisinin kafir olduğunu görse, o kimse Allah (C.C.)in nimetlerini inkar ettiğine işarettir. Bir kimse kendisinin bir kafire dönüştüğünü görse itikadının dönüştüğü cinse uygun olduğuna işarettir. Rüyada kendisini kafir gören çiftçi ise, o kimsenin tohum ekmesine işarettir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir