Yüz Tipine Göre Kaş Şekilleri

Kadınların en büyük sorunlarından birisi de devamlı almak zorunda kaldıkları kaşlarını nasıl alacakları. Kaşımı hangi şekilde almalıyım ki güzel görünsün diye elbette sizde sormuşsunuzdur kendinize.

Son zamanlarda kadınlar kaşları için, kaş estetiğine önem vermeye başladılar ve kalıcı kaş yaptıranların sayısı da hiç az değil. Fakat evde kendinizde size çok yakışacak yüzünüzü ortaya çıkaracak kaşları yapabilirsiniz.

Yüz Tipine Göre Kaş Şekilleri

Yüz Şekline Göre Kaş Nasıl Olmalı, Püf Noktaları Nelerdir?

Öncelikle yapmanız gereken şey yüz tipinizi öğrenmeniz çünkü yüz şeklinizi bilmiyorsanız bir sıfır yenik başlarsanız. Sizlere burada kara yüz şekli, oval, kalp ve yuvarlak yüz şekilleri için uygun olan kaş şekillerini anlatmaya geldi sıra.

Uzmanlara göre bütün mesela kaşları yüz şekline göre almak. Böylece yüzünüzün şeklini olduğundan daha ince, dolgun ya da oval görünmesini sağlamak mümkün olacak.

Kare Yüz Tipine Göre Kaş Şekli

Kare Yüz Tipine Göre Kaş Şekli

Kare yüzler için zarif ve yuvarlak kavise sahip kaşlar yapmalısınız. İfade oldukça belirgin ve güçlü olduğundan dolayı keskin açıları kullanmamak gerekiyor bu yüz tipinde. Kaşlarınızı fazla inceltmeden çok yuvarlak yapmadan hafif bir şekilde kavis vermelisiniz.

Oval Yüz Tipine Göre Kaş Şekli

Oval Yüz Tipine Göre Kaş Şekli

Çok fazla kavis vermeden ve kavisin derin olmamasına dikkat ederek, yatay şekilde biten kaç modeli size çok yakışacaktır. Gözlerle aynı hizada bitmeyen ve dışarı doğru devam eden kuyruklu kaşlar oval yüzleri dengeler ve fazla uzun görünmesini engeller. Kesinlikle kaşınızın ucu aşağıya doğru bitmemelidir.

Kalp Yüz Tipine Göre Kaş Şekli

Kalp Yüz Tipine Göre Kaş Şekli

Fazla uzun olmamalılar çünkü bu çenenizi olduğundan çok daha dar gösterecektir. Hatlarınız yuvarlak ve kavisli olmalıdır.

İlgili Makaleler

Yuvarlak Yüz Tipine Göre Kaş Şekli

Yuvarlak Yüz Tipine Göre Kaş Şekli

Güçlü bir açısı olan, kavisli kaşlar. Kaşların kavisi ne kadar oyuksa yüz de o kadar şekilli, keskin hatlı görünebiliyor. Bu da demek oluyor ki; eğer yüzünüz yuvarlaksa kavislere ağırlık vermelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir