Kötü giden ilişkiyi kurtarma yolları

Son Güncelleme: 16.09.2020 19:22

ilişkiyi kurtarma yolları Kötü giden ilişkiyi kurtarmak

İlişkiniz kötüye gidiyorsa ve kötüye giden ilişkiyi kurtarmak için ne yapacağınızı bilmiyorsanız sizlere biraz taktik ve tüyo verelim arkadaşlar.

Endişe ve planlarınızı paylaşmak, kırgınlıklarınızı ve işte neler olduğunu anlatmak evliliğinizi daha kuvvetli hale getirir. Malesef, bunları söylemek yapmaktan daha kolay. İşte evliliğinizde daha iyi iletişimi sağlayacak uzman tavsiyeleri…

Sohbet edin

Günlük koşuşturma içerisinde konuşmaya pek vakit kalmıyor. Çocuklarla, alışveriş listesiyle ve günün dedikodularıyla ilgili ayaküstü konuşulabiliyor ama ruh halinizi, gelecekte yapmak istediklerinizi kısacası paylaşmak isteyip de içinize attığınız bir çok şeyi ancak geniş sohbet zamanlarınızda anlatabiliyorsunuz.Ama bu zamanları yaratmakta sizin elinizde.
İki hafta da bir kez bir saatinizi eşinizle konuşmaya, dertleşmeye ayırmalısınız. Fakat, bu süre içerisinde evliliğiniz ve birbirinizin duygusal istekleri haricinde konular konuşmamaya dikkat etmelisiniz.

Suçlamaktan vazgeçin

Kendinizi şişman hissetmeniz onun hatası değil. “Bana artık hiç iltifat etmiyorsun!” gibi suçlayıcı cümleler kullanacağınıza “Hamilelik kilolarımdan hala kurtulamadım. Beni eskisi gibi çekici bulduğuna inanmak için desteğine ihtiyacım var” gibi olumlu tümceler kullanın.

Değişikliğe açık olun

Uzun süreli evli çiftler artık birbirleriyle ilgili her şeyi bildiklerini düşünürler. Fakat, zaman hepimizin duygularını ve ilgi alanlarını değiştirebilir. Eşinizi hala keşfedeceğiniz çok yönü olan eşsiz bir insan olarak kabul edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir