Kadınlar Neden Maço Erkek Sever?

Son Güncelleme: 15.09.2020 02:18

Maço erkek ile kaba erkek aynı şey mi demek bilmiyorum ama aralarında bariz farklar olduğunu söylemekte yarar var. Maço erkek nedir sorusuna önce cevap vererek daha sonra kadınların neden tercihlerini bu yönde kullandıklarını sıralayalım.

Aslında maço demek bir bakıma dışarıya karşı güçlü görünen, kadınını koruyan kollayan, gerektiği zaman onun için her türlü fedakarlığı yapacak cesarette olan kişi demektir. Bu türden erkeklerin genel özelliklerinde; kadınını sahiplenmek, korumak kollamak, kıskanmak vardır. Maço erkekler sevdiği kadınla vakit geçirmeye bayılırlar. Onun için endişelenir, merak eder ve gerektiğinde onun için en cesuru olurlar.

Bu kadar yazdıklarımızdan sonra her kadın maço erkek ister değil mi? Peki burada yazdıklarımız gerçeği yansıtıyor mu? Kadınların maço erkek sevmelerinin nedenleri arasında bunlar mı var?

Kadınların büyük bir kısmı, kendisine sözünü geçirebilen, ağırlığını koyduğu yerde kalan maço erkekleri seviyor. İşin aslına bakarsanız, temel neden açık; kadınlar güçlü erkekleri seviyor. Kabalık ise, zaafların ve kişilik zayıflıklarının üstünü örtüp erkek bedenine ve kimliğine girmenin aslında bir yolu!
Kadınlar Neden Maço Erkek Sever

Kadınlar neden maço erkek tercih eder?

Aslında her erkeğin genlerinde maçoluk var ama kime karşı neye karşı bunu uygulamaya geçiriyor belli olmuyor. Toplumuzda erkekler daha çok küfretmeye, kadınlara kaba davranmaya ve neredeyse erkek olduklarını ispat etmek için birilerini tartaklamaya kalkmaya başladılar. özel hayatlarında ise sevgiliye hakaret etmeler, sert çıkmalar, en basit nezaket kurallarını bile unutmalarla birlikte, ciddi bir kıskançlık da söz konusu.

1- Kadınların maço erkekler tarafından kötü muamele görmeyi, güçlü erkek tarafından seviliyorum sanması.

Ülkemizde bu şekilde düşünen kadınların sayısı maalesef az değil. Maço erkek güçlü erkek demek yanılgısına kapılan kadınlar, belli süre sonra erkeklerin bu güçlerini kendileri üzerinde uyguladıklarını görecekler. Bütün maço erkekler böyle değil belli bir kısmını tenzih ederek yazıyorum.

2- Maço erkeklerin, evlenilecek doğru kişiler olduğu düşüncesi.

Toplumumuz bizlere erkeklerin sert olması gerektiğini, erkekler ağlamaz sözü ile zaten ispat ediyor. Gerektiği yerde bile kadınına kibarlık göstermeyen erkekleri doğru kişiler olarak sunuyor bize toplum.

3- Yatakta maço erkeklerin daha iyi olacakları yanılgısı.

Bu tamamen yanlış bir düşünce çünkü böyle düşünenlerle yapılan araştırmalarda, bu yargıyı paramparça edecek sonuçlar ortaya çıkmış.

4- Erkek bana sözünü geçirmeli diyen kadınların fazlalığı ve bu düşüncesiyle diğer kadınları etkilemesi.

Bu tip kadınları etrafımda çok görüyorum ve sayıları inanın bana toplumumuzda yarıdan fazla. Haliyle bu düşüncede olanlar etrafındaki diğer kadınları da etkileyerek, kafalarda bu düşüncenin yer etmesini sağlıyorlar.

5- Kendilerini koruyup kollayacak erkeklerin sadece maço erkekler olduğu düşüncesi.

Kadınlar toplum tarafından dışlanıp, korunup kollanmadığı için, kadın kendisini sevecek etrafa karşı ona söz ettirmeyecek, yeri geldiğinde onun için canını ortaya koyacak erkekleri ararlar. Nedense bu özellikteki erkeklerinde maço erkekler olduğu sanılır.

6- Topluma karşı maço erkek havalı durur düşüncesi.

Maço erkeğin toplum içinde “cool” duracağı, insanlara belli bir ölçüde korku salacağı aşikardır. Bu nedenle görüntüyü kurtarmak için de tercih edildikleri olur.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir