Kadınlar Neden Aldatır?

Son Güncelleme: 14.09.2020 18:54

Erkeklerin aksine kadınların aldatma sebepleri farklıdır ve kadın erkeği sevdiği ile aldatırken, erkek ise kadını herhangi birisi ile de aldatabilir. Zamanın değişmesi ile kadınların aldatma nedenleri arasında başka şeylerin eklendiğini gösteriyor.

Yazımızı çok dikkatlice okursanız, kadın neden aldatır sorusuna şu başlıkların eklendiğini görürsünüz. Tutku, ilgi eksikliği, yalnız hissetme, eski aşkını görme, daha iyisini isteme, ayrı düşünce yapısına sahip olma, değişmeyeceğini anlama ve fiziksel özellikler gibi çeşitli sebeplerden dolayı kadınlar partnerlerini aldatıyorlar.

Kadınlar Neden Aldatır?

Kadınlar Neden Aldatır? Aldatma Sebepleri Nelerdir?

Kadın yapısı itibari ile erkeklere göre daha romantiktir ve bu yönde yapılan şeyler onu mutlu eder. Özel günlerin hatırlanması, ara sıra yapılan sürprizler, dışarıda baş başa yenen yemek, ay ışığında deniz kenarında yakamozu izlemek yada aniden yapılan çılgınca şeyler onu mutlu eder. Ne yazık ki ülkemizde bunları yapan çok fazla yapan erkek yok ama kadınlar mutluymuş gibi hayatlarına devam ediyorlar. Peki aldatan kadın başka erkeğe neden gider, onu etkileyen etmenler nelerdir?

İlişkide tutku eksikliği, tutkunun bitmesi
İlişkilerde cicim aylarının olduğu dönemler tutkunun zirveye ulaştığı zamanlardır. Tutkunun anlamına bakmak gerekirse, karşımızdaki kişiye karşı çekim ve heyecan duymak diye ifade edebiliriz. Tutkunun yıllarca aynı şekilde devam etmesi beklenemez ve zaten etmiyor da. Zamanla azalarak git gide yok oluyor diyebiliriz. İşte kadınların aldatma sebeplerinden birisidir tutku eksikliği.

İlişkide ilgi eksikliği
Ayrılmayı kafasına koyan kadın, ayrılacağı zamana kadar geçen sürede başka bir erkekle görüşebiliyor. İlişkilerde ilginin az olması kadını başka tarafa yönlendirir. Kadının dikkatini çekmeyi başaran başka erkek kadını elde edebiliyor.

“Uzakta olduğu için görüşememek”
33 yaşındaki Tamara; “Erkek arkadaşım ve benim yaşadığım yerden uzakta bir kurs programına kabul edildim, gitmeye karar verdim. İlk 2-3 ay iyiydi ancak sonrasında okul arkadaşımla masumca flört etmeye sonrasında birlikte olmaya başladık. Eğitim programı bitince eve, sevgilimin yanına döndüm. Onunla yeniden başlamak zordu ancak onu hala çekici bulduğum için ayrılmak da istemedim. Okul arkadaşımı birkaç kez ziyaret ettim, çok çılgıncaydı ancak onunlayken sıkıldığımı anladım. Aynı yerde yaşadığım erkek arkadaşım benim için tekti ve asla ona olanlardan bahsetmedim. Zaman zaman kendimi suçlu hissetsem de bunları yaşamamı o zamanlar genç ve aptal olmama veriyorum. O ve ben, kursum dört yıl önce bitmesine rağmen hala birlikteyiz.”

“Eski aşkın yeniden alevlenmesi”
28 yaşındaki Jen; “Eski erkek arkadaşım Dave’le ayrıldığımız sırada Eric ile çıkmaya başladık. Kötüydüm ve Eric bana yardımcı oluyordu. 5 ay kadar sonra Dave geri geldi ve yeniden denemek istedi. Hala onu özlüyordum ve onu görmeye başladım ancak Eric’le de birlikteliğimiz devam ediyordu. Eric benim için garanti gibiydi ve Dave ile yine anlaşamayarak ayrıldık. Eric, ortak arkadaşlarımızdan onunla tekrar görüştüğümüzü öğrendi ve ilişkimizi bitirdi. Kesin olarak öğrendiğim şey iki adamı aynı zamanda idare etmek imkansız olduğu..”

“Daha iyisini bulmak”
30 yaşındaki Allison; “Ergenlik döneminde Ethan adlı biriyle çıkıyordum. Beni kilom, düşüncelerim gibi konularda sürekli eleştiriyordu. Tüm ailem ve arkadaşlarım ondan nefret ediyordu. Bir haftasonu o uzaktayken bir partide Will ile karşılaştım. Ethan’ın tam tersi biriydi. Rahat ve eğlenceliydi.. Tüm haftasonunu birlikte geçirdik. Daha sonra Ethan’dan ayrıldım ev 3 yıl çıktıktan sonra Will ile evlendim”

“Eksik birşeyler arama..”
32 yaşındaki Lizzie: “Florida’da büyüdüğüm için sahil ve denizi çok seviyorum. Erkek arkadaşım ise tamamen şehir çocuğu ve bunlardan nefret ediyordu. Seyahatler tartışma konusu oluyor ve hep o kazanıyordu. Birlikteliğimizin 8. ayında arkadaşlarımla denize gittik. Kaptan oldukça sıcak biriydi ve denizi seviyordu. Tüm zamanımı onunla geçirdim. Gece ve gündüz birlikte dolaştık. Eve döndüğümde bundan asla eski sevgilime bahsetmedim ve kendimi de suçlu hissetmedim. Bu durumda onu her zaman aldatacağımı düşündüm ve kısa bir süre sonra ayrıldık. Artık biliyorum ki yeni erkek arkadaşım denizi sevecek.”

“Değiştiremeyeceğini anlamak..”
25 yaşındaki Ashante; “Eski erkek arkadaşım hayatı oldukça hafife alan, çapkın biriydi. Onu değiştirebileceğimi düşündüm ama yanıldım. Bir birlikteyken sürekli başka kızlara asıldığını ve çıktıklarını öğrendim ve her zaman reddetti. Bir gece bir kız arkadaşımdan onun başkasıyla gördüklerine dair telefon aldım. Çılgına döndüm ve kız arkadaşlarımla dışarı çıktık. En ateşli adamla eve gittik ve onun bunu hakkettiğini düşündüm. Tüm bunları ona anlattığımda yüzü inanılmaz bir ifadeye büründü. Daha sonra ondan ayrıldım.”

“Fiziksel eksiklikler..”
26 yaşındaki Marnie; “Eski aşkım berbat bir öpüşüyordu. Onunla ilgili her şeyi seviyordum ancak öpüşeceğimiz zaman korkudan siniyordum. Onsuz bir partide olduğum gece öpüşmeyle ilgili bir oyun oynadık. Yaklaşık 10 adamla öpüştüm o gece ve hepsi eski partnerimden çok daha iyiydi. Bu deneyimden sonra ilişkimi sona erdirdim çünkü fiziksel hareketler oldukça önemliydi.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir