Erkekler neden aldatır ihanet eder

Erkekler neden aldatır ihanet eder Aldatan erkekler hakkında bilgi Erkekler neden aldatırlar

erkekler-neden-aldatir-ihanet-ederErkeklerin aldatmaları üzerine çok çeşitli araştırmalar şimdiye kadar çeşitli şekillerde yapılmış ve denenmiştir. Bizde bu yazımızda erkekler neden aldatır ihanet eder açıklamaya çalışacağız.

Konu sadakat olunca erkekler potansiyel suçlu kabul edilir. Bunun haksız bir şöhret olduğu da söylenemez. Peki erkek neden aldatır?

“Macera yaşamayı seviyorum…”

Yalanlar, gizli buluşmalar, gün ortasında hızlı seks kaçamağı… Bu tür olayların bambaşka bir heyecanı var ve bu heyecan yasak aşklara özgü. Yasak aşk yaşayan erkeklerin çoğu inanılmaz, başka bir olayda asla bulunmayan bir duygudan bahsediyorlar. “İlk adım atıldıktan sonra, arkası kendiliğinden gelir ve ilişkini mahvetmeden duramazsın”.

“O oradaydı…”

Bazı erkekler için “bugün ve burada” olayı çok önemli. Erkeklerin çoğu ne yazık ki kararı hızlı ve ani verip, yaptıklarının sonucunu düşünemiyor. “Yaşandı, bitti” psikolojisi çok yaygın ama ne kadar geçici bir duygu olsa da sonuçta yanlış adım atılıyor. Tesadüfen ayaklarına gelen bir şansı hiç bir erkek reddetmez. Kadın avına çıkmış olmasa da, seksi bir teklife kimse hayır demez.

“Sarhoştum”

Erkeklerin aldatma sebepleri arasında alkolün rolü hiç de küçümsenecek gibi değil. ” aldatmayı asla düşünmüyordum ama arkadaşlarımla bir partiye katıldığımda bardaki kızlardan biri bana kafayı takmıştı. Onu geri çevirmedim ama eğer sarhoş olmasaydım bunların hiçbiri olmayacaktı. Bir kere hata yaptım ama bu hatayı tekrarlamak istemiyorum”.

“Nasıl olsa bitecekti…”

Bazı erkekler için aldatma ilişkinin iyi gitmediğinin işareti. “Kız arkadaşımı aldattım mı? Demek ki onu gerçekten sevmiyorum ve hemen o ilişkiyi noktalıyorum.”

“Aldatmak mı, çok doğal…”

İlgili Makaleler

Bazı erkekler aldatmayı çok doğal karşılıyorlar. “Erkeklerin cinsel açıdan değişik tecrübeler yaşamaya ihtiyaçları var. Bundan doğal bir şey var mı?”

“Çünkü farkına varmıyor”

“Arkadaşlarımdan biri eve bir kadın getirmişti ve onunla yataktayken kız arkadaşı onları yakaladı. Arkadaşım durumu çok kolay kurtardı. Rakip firmanın bazı sırlarını elde edebilmenin tek yolunun o kadının yatağından geçtiğini anlatıp, sevgilisini aslında kendini feda ettiğine inandırdı”. Bu işi yapabilen erkekler kadınların ruhunu çok iyi tanıyorlar. Aldatılan bir kadın asla bunu kabul etmek istemiyor ve gerçek yerine en uçuk yalanları bile yutmaya hazır oluyorlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir