Erkeklerin Aldatma Sebepleri

Öyle sıradan şeyler haline geldi ki aldatmak, evli olan kadında erkekte rahatlıkla yapabiliyorlar. Kadınlara göre erkekler şu anda biraz daha önde diyebilirim. Ülkemizde erkeklerin aldatmasının sebeplerini hiç merak ettiniz mi?

Genelde bahane olarak evde mutlu değilim yalanını uydururlar ama aldatan erkek istediği kadar yalanlar bulabilir. Bir erkeğin sizi aldattığını hal ve hareketlerinden anlarsınız ama burada konumuz bu olmadığı için açıklamayacağız. Peki erkekler neden aldatır?
Erkeklerin Aldatma Sebepleri

Erkeklerin Aldatma Sebepleri Nelerdir?

  • Arkadaşlarının eşlerini aldattığı kişilerle yaptıklarını böbürlenerek anlatması.
  • Sosyal medya yada filmlerde veya arkadaş çevresinde bu durumun yadırganmaması normalmiş gibi gösterilmesi.
  • Aldatmanın normal sayıldığı gibi bir durumun giderek artması.
  • Evde bulamadığı ilgiyi dışarıda bulurum düşüncesi.
  • Uzun süre aynı kadınla beraber olmanın monotonluğundan kurtulmak istemesi.
  • Bekarlıkta ki alışkanlıklarını evlilikte de sürdürme isteği.
  • Egosunu tatmin etmek istemesi.
  • İlişki esnasında eşi ile yapmak istemediği fantezilerini başka kadınla yapma düşüncesi.

Duygusal açıdan tatminsizlik

Erkek sadece ilişki esnasında tatmin beklemez. Duygusal açıdan da mutlu olamayan erkeklerin yarısına yakın bir kısmı da duygusal tatmini dışarıda arıyor.

Suçluluk duygusu

Aldatan erkeklerin bazıları kendilerinin asla bir gün, eşlerini aldatabilecek duruma geldiğini hayal bile etmemiş. Ve bu çoğunlun tümü de kesinlikle aldatmamış olmayı dilediklerini belirtiyor. Ama suçluluk duymak, erkeğin aldatma isteğini bastıracak bir etken değil. Erkekler klişelere göre düşünmeyi seviyor. Duygularını içlerinde saklayıp, hayatlarının sonraki dönemlerinde ortaya çıkarıp etkilerini hissedebiliyorlar. Yani aldatırken duyulan suçluluk ve üzüntü çok daha sonra ortaya çıkabiliyor ve bu sürede davranışlarındaki farkın anlaşılması ise çok zor.

İş yeri arkadaşı

Genelde ofiste tanışan ve eşlerini aldatan erkeklerin bu eyleme geçerken daha az uğraş gösterdikleri biliniyor. Çünkü uzmanlara göre ofiste bir aldatma ilişkisi başladığında genelde erkek ona zaten hayran olan ve onu çok beğenen bir kadın tarafından cesaret buluyor. Evde bulamadığı veya göremediği ilgi, iltifat ve beğenilmeyi ofiste başkalarından duymak onları heyecanlandırıyor.

Eşleri ya da kız arkadaşlarından daha güzel buluyorlar

Başka bir deyişle, bir erkek aldatırken sadece eşinden daha güzel ve daha çekici olan biriyle karşılaştı diye düşünmüyor.

İlgili Makaleler

Altında yatan sebepler güzellikten ve çekicilikten daha da öte. Eşi çok güzel olan bazı erkeklerin toplum tarafından “daha az güzel” olarak kabul edilen kadınlarla beraber oldukları belirtiliyor. Duygusallık bu noktada da öne çıkıyor, eşlerin kendilerini fiziksel olarak yenilemesinin çoğu zaman erkekleri etkilememesinin nedeni de burada anlaşılıyor.

Tek gecelik kaçamak

Bir başka deyişle de, aldatan erkeklerin bazıları, en az 1 aydır tanıdıkları ve beraber vakit geçirdikleri biri ile ilişkiye giriyor. Genel sinyaller, evden dışarıda daha fazla vakit geçirmesi, cinsel ilişkiye karşı ilgisizmiş gibi durması, telefonlarınıza aldatma anında olmasa bile hemen bakmaması ve sizi daha sonra araması olarak sayılabilir.

Bunun için özellikle kadınların kontrolü almak istediklerinde almaları fakat övgü ve iltifat gereken yerde aynı kendilerinin ihtiyaç duyduğu gibi kocalarının da duyduğunu bilmesi ve kaçmaması.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir