Kadınlar Neden Ağlar

Kadınlar Neden Ağlar En çok neden kadınlar ağlar

Bir çok kişi bilirki erkeklere göre kadınlar daha çok ağlarlar ve erkeklerin aksine de bu ağlamaları çeşitli sebeplerden dolayı olabilir. Kadınların neden ağladığına dair yazılan yazılardan bazılarını sizler için topladık. Buyurun :

Tüm bunların cevabı bir kitapta bir araya geldi ve beynimizde neler olduğunu ortaya koymak için misyonunu üstlendi. Anılar ve yaşanılanlar insan beyninin içine hükmeder. Bunlardan biri unutulsa bile diğerleri hep kalır. Ancak şiddetli bir çarpma ve büyük bir yaralanma sonucunda hafızayı yitirmek mümkün.

Kadınlar duygusal anlamda erkeklere göre neden daha hassas? Kalp krizi sırasında neden insanın kolu ağrır ya da bazı insanlar neden paranormal güçlere sahiptir? Bunların cevabı beyin üzerine yazılan bir kitapta saklı.

Rita Carter tarafından kaleme alınan ‘The Brain Book’ (Beyin Kitabı) insan beynini masaya yatırarak açıklanması zor sorulara cevap arıyor.

Yetişkin insan beyninde 100 milyardan fazla sinir hücresi olduğunu ve bunların karmaşık süreçler yarattığını söyleyen kitap beyinde acıyı hisseden bölgenin büyüklüğü ve barındırdığı sinir hücresi kişiden kişiye değiştiği için kişilerin acı eşikleri de farklı olduğunu söylüyor. Kalp krizi öncesi kolda uyuşma ve acı duyma da beyin tarafından kişiye bir uyarı göndermek amacıyla yapılıyor.

Neden korku filmlerinden korkarız?

Vücudun kendini koruma hissi korku filmi izlerken korkmanın en büyük nedeni aslında. Görülen korkunç durum bir tehdit olarak algılanıyor ve suratın şekli de buna göre bir hal alıyor. İnsan tehlikeyi daha iyi görebilmek için gözlerini ‘faltaşı’ gibi açıyor tehlikeye hazır olabilmek için refleksler hazır hale geliyor.

Kadınlar neden daha duygusaldır?

Kadın beyninin duyguları konuşma ve sanat yeteneğini kontrol eden sağ bölümü erkeklere göre daha iyi çalışıyor. Bu kadınları daha fazla empati sahibi duygusal ve daha iyi konuşmacı yapıyor. Erkeklerin daha az konuşmasının ve duygularını konuşarak ifade ederken zorlanmasının sebebi bu.

Asla hiçbirşeyi unutamazsınız?

Anılar ve yaşanılanlar insan beyninin içine hükmeder. Bunlardan biri unutulsa bile diğerleri hep kalır. Ancak şiddetli bir çarpma ve büyük bir yaralanma sonucunda hafızayı yitirmek mümkün.

İlgili Makaleler

“Bu bana daha önce de olmuştu”

Dejavu benzer hissi ya da olayı tekrar yaşamak anlamına gelir. Yaşanılanlar sanki daha önce de yaşanmış gibidir. Carter’a göre ‘deja vu’ da beynin bir oyunu. Buna göre beyin daha önce yaşanan bir olaydan küçük bir parça da bulsa o olayı hatırlayıp aynısı olduğu yanılgısını hissettiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir