Erkek Neden Çekip Gider

Reklamlar

Erkek Neden Çekip Gider

Çekip gider derken yani alıp başını durduk yere gider demekte değildir arkadaşlar. Erkeklerin kavga yada benzer durumlarda çekip gittikleri biliniyor ama aniden durduk yere birden bire çekip giden erkeklere ne demeli.

erkekler-neden-cekip-giderDurduk yere çekip giden erkekler için henüz tam anlaşılma olamamış olsa bile bunun nedenini bağlanma korkusuna bağlayanlar çoğunlukta arkadaşlar.

Bir ilişkide aniden çekip giden erkeklerin kişisel olarak farklı nedenleri olmakla birlikte birçok erkek bunu bağlanma korkusu ile yapıyor.

Doğal farklılıkları nedeniyle bir insana tamamen bağlanıp, kendini tek bir kişiye verip her şeyden vazgeçmek erkeklere çok daha zor geliyor. Öte yandan evlenmeyi daha ileri yaşlara erteleyebilen erkeklerin üzerinde kadınlar kadar fazla evlilik baskısı olmaması da bağlanmalarını zorlaştırıyor.

İlişkinin ciddiye gittiğini gören ya da bu konuda kadının ileriye dönük talepleriyle karşılaşan erkek ayrılmayı tercih edebiliyor.

Duygularını ifade etmekte zorlanan erkek, neden ayrılmak istediğini kadına açıklamak yerine ‘Kırmak istemiyorum, nasıl olsa anlar’ diyerek ortadan kaybolabiliyor ancak bu davranışın çok daha kırıcı olduğunu düşünemiyor.

Reklamlar

"Erkek Neden Çekip Gider" için yapılan yorumlar

  1. izleyici   05 Mart 2013 at 04:08

    cok dirdirdan gider bunu bilmeyecek ne var yahu
    birde daha cekicisini bulmustur

Leave a Reply

Your email address will not be published.