Cilt Rengine Göre Allık Seçimi

Son Güncelleme: 09.09.2020 03:42

Cilt rengine göre allık seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler ve cilt rengine göre allık uygulamasını bu yazımızda bulabilirsiniz..

Allık uygulamasında renk seçimi çok önemlidir. Ten rengine uygun bir renkte allık makyajınızı tamamlayacaktır.

Çoğu allıklar belli renk çeşitlerine sahiptir. Bunlar, açık kahve gibi doğal tonlar ya da şeftali, pembe ve kırmızı gibi canlı renklerdir.

Yanaklarınızın rengine yakın bir allık seçerseniz daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Cilt tonunuza uygun allık renk seçimleri:

cilt rengine göre allık seçimi
Beyaz Ten: Şeftali, pembe ve çok açık doğal tonları tercih etmelisiniz.

Bej Ten: Daha koyu pembe, kahve pembe ve açık renk bronz pudra uygundur.
Bronz Ten: Mor, kiraz, yoğun bronz ve kırmızı tercih edilebilir.

Sarı – Yeşil Ten: Kahve kırmızı, kiraz ve erik rengi tercih edilebilir.

Allık Uygulaması

Alık uygulamasında fırçanın önemi tartışılmaz. Eğer güzel ve uygun bir fırçanı yoksa allık uygulamasını öğrenmezni boşunadır.
Fırçanızda kalan pudra fazlalığını hafif vuruşla yok ettiğinizden emin olun. Cildiniz ısındıkça allığınızın renginin koyulaştığını fark edeceksiniz. Bu sorunu ortadan kaldırmak için çok az miktarda alık uygulamalısınız.

Allık uygulamsında en önemli unsur nereye uygulayacağınızdır. İki parmağınızı burnunuzun hemen yanına koyarsanız elmacık kemiğinizi bulabilirsiniz. Burası allığınızı uygulamaya başlayacağınız yerdir.

Allığınızı elmacık kemiğinize daire şeklinde uygulamayın. Allığınızı fırçanız yardımıyla alın ve fazlalığı hafif vuruşla atın. Daha sonra allığı kısa vuruşlar ile elmacık kemiklerinizden yukarıya doğru ve çarpraz şakaklarınıza doğru uygulayın. Allığınızı mümkün olduğunca yaymaya çalışın, o zaman çizgi halinde durmyacak ve doğal bir görünüm sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir