Göz Maskeleri Tarifleri

Doğal Göz Maskeleri Tarifleri

Göz maskesi denince hemen herkesin aklına ballı göz maskesi gelir ama bu yazımız da sizlere değişik değişik bitkisel göz maskeleri tarifleri vereceğiz arkadaşlar.

goz-maskeleriBallı göz maskesi
1/2 portakal
1 yemek kaşığı bal

Portakalın kabuğunu soyarak ikiye bölün ve yarısını blendıra koyun. Suyu çıktıktan sonra balı ekleyerek iyice karıştırın. Karışımı nazikçe göz çevrenize sürün. 20 dk sonra durulayarak çıkarın. Bu maske C vitamini açısından zengindir. Göz çevresine bakım yaparak nemlendirir ve daha yumuşak olmasını sağlar.

Sütlü göz maskesi
1 yemek kaşığı süt
1/2 yemek kaşığı sirke
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı ılık su

Sütü ve sirkeyi bir kasede karıştırarak üzerine ılık su ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Ardından balı katın. İyice karıştırdıktan sonra nazikçe göz çevrenize sürün. Uzanarak ılık bir yüz havlusunu gözlerinizin üzerine koyun. 5 dk sonra havluyu kaldırın ve suyla yıkayarak çıkarın. Bu maske gözdeki ödemi alır göz çevresini nemlendirir ve yumuşatır.

Elmalı göz maskesi
1/2 elma
1 yemek kaşığı süt

Elmayı ve sütü yarım saat boyunca soğukta bekletin. Elmayı yıkayarak blendıra koyun ve suyunu çıkarın. Ardından sütle karıştırarak pamuk yardımıyla nazikçe göz çevrenize sürün. 15 dk sonra durulayarak çıkarın. Bu maske göz çevresindeki kırışıkları ve koyu renk halkaları ortadan kaldıracak ve nemlendirecektir.

Yumurtalı göz maskesi: yumurta sarısı, 1 talı kaşığı bal ve zeytinyağını çırpın. Göz çevresine uygulayın. 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi ılık suyla yıkayın.

Göz altı torbalarına karşı maske: patatesi kabuklu olarak haşlayın.Ilıyana kadar bekleyin. Ilık patatesi ortadan ikiye bölün. Göz altına koyun 30-40 dakia bekleyin. Daha sonra ılık çayla yıkayın.

Göz altı kırışıklıklarına karşı maske: 50 ml zeytinyağını 10 ml E vitamini yağı ile karıştırın. Göz çevresine parmak uçlarıyla yedirin. 5 dk. bekletip kağıt mendille çıkarın.

Kahveli Göz maskesi: 1 tatlı kaşığı kahveyi 1 yumurta akıyla iyice karıştırın. Göz çevresine uygulayın. 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi ılık suyla yıkayın.

Göz altı morluklarına karşı maske: beyaz ekmek içine sütü yedirin. 5 dk bekleyin. Göz altına uygulayın. 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi ılık suyla yıkayın.

Patatesli göz maskesi: çiğ patatesi rendeleyin, 2 tatlı kaşığı un ve 2 tatlı kaşığı süt ekleyin. arıştırın. Bir tülbendin içine yerleştirin. Göz altı ve göz üstünde 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi soğuk suyla yıkayın.

Havuçlu göz maskesi: havucu çok ince rendeleyin. Bir tülbendin içine yerleştirin. Göz altı ve göz üstünde 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi soğuk çayla yıkayın.

Göz üstü şişkinliklere karşı maske: çiğ patatesi rendeleyin. Göz üstünde 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi yıkayın.

Maydanozlu göz maskesi: 1 tatlı kaşığı maydanozu ince kıyın, 2 tatlı kaşığı yoğurtla karıştırın.Göz üstünde 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi soğuk suyla yıkayın.

Maydanozlu göz maskesi 2: maydanozu ince kıyın, kapalı göz kapaklarına uygulayın, üzerine ıslak pamuk yerleştirin, 15-20 dakika bekletin. Daha sonra maskeyi ılık suyla yıkayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir