Dudak Maskeleri Tarifleri

Reklamlar

Doğal Dudak Maskeleri Tarifleri

Dudak maskesi yapımı zor mu diyenler için aslında çok da zor olduğunu söyleyemeyiz arkadaşlar. Çeşit çeşit doğal dudak maskesi tarifleri yayınlayacağımız bu sayfamızda sizlerde kendinize uygun mutlaka bir dudak maskesi bulacaksınız.

dudak-maskeleri
İşte Dudak Maskesi ile Muhteşem Dudaklar :

1- Dudak Maskesi
1 adet domates
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı yoğurt

Uygulama:
Domatesi blendıra koyarak suyunu çıkarın. Üzerine bal ve yoğurdu ekleyerek karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi dudaklara ve dudak kenarlarındaki cilde sürün. 15 dk sonra durulayarak çıkarın. Bu maske dudakları nemlendirip, kuruluğu almanın yanı sıra, kırışıkları yok eder, dudakların elastikiyetini, yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar.

2- Harika Dudaklar İcin Maske
1/2 salatalık
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı yoğurt

Uygulama:
Salatalığı yıkadıktan sonra soyun. Blendıra koyarak suyunu çıkartın, ardindan bal ve yoğurdu ekleyerek iyice karıştırın. Daha sonra dudaklarınıza uygulayın. 15 dk bekledikten sonra yıkayın. Bu maske dudaklarınızı nemlendirerek,pürüzsüz ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

3- Çatlayan Dudaklar İcin Maske
1 çay kaşığı badem yağı
1 çay kaşığı bal
1 çay kaşığı vanilya

Uygulama:
Bal ve badem yağını hafif ateşte ısıtın ve içine eritilmiş vanilya ekleyin. Daha sonra hepsini iyice karıştırıp bir kaba koyun. Hazirladiginiz bu karisimi dudaklarınıza uygulayın.

4- Dudak maskesi tarifi
1 yumurta sarısı
5 g yulaf

Yumurta sarısını bir kaseye koyun ve yulafla karıştırarak macun kıvamına getirin. Karışımı dudaklara ve dudak kenarlarındaki cilde sürün. 10 dk sonra suyla durulayarak çıkarın. Bu maske dudaklarınızdaki ölü deriyi çıkaracak, kuruluğu alacak, kırışıklıları yok edecek, yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.