Evde Güzelleşmenin Sırları

Evde Güzelleşmenin Sırları

Herkes ister değil mi arkadaşlar. Evinizde kendi yöntemleriniz ile güzelleşip dışarıya çıkınca bütün gözlerin sizin üzerinde olmasını.

evde-guzellesmenin-sirlariBu konuda bir çok ünlü çeşitli açıklamalar ve bazı maske tavsiyelerinde bulunmuşlar ve bizlerde onlardan bir kaç tanesini sizlerle paylaşacağız dostlar.

Mısır Unlu Peeling

Önce cildinizi temizleyin. Yüz temizleme jeli yüzünüzü yıkayın. Arkasından da mısır unlu peelingi hazırlayın.

Malzemeler :

* Yarım çay bardağı mısır unu,

* 1 yemek kaşığı soğuk süt,

* 1 yemek kaşığı jojobo yağı.

Malzemeleri karıştırın ve krem kıvamına getirin. Yüzünüzde göz ve dudak çevresi hariç bu kremle peeling yapın. Sonra ise yüzünü ılık su ile temizleyin. Arkasından yüzünüze aşağıdaki şeftalili maske tarifini uygulayın.

İlgili Makaleler

Şeftali Maskesi

Malzemeler :

* Yarım şeftali,

* 1 tatlı kaşığı bal,

* 1 çay kaşığı kayısı yağı.

Yarım şeftali rendelenir. Sonra üzerine bal ve kayısı yağı eklenir. Bu maske de göz ve dudak çevresi hariç olcak şekilde yüze sürülür. Maskeyi yüzünüzde 20 dakika bekletin.Sonrasında ise ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Şeftali maskesinin faydası: Şeftali ve kayısı yağı cildinize mineral desteği yapacaktır. Bal ise cildinizi nemlendirecektir. Şeftali maskesini haftada iki kere uygulayabilirsiniz. Gece uygularsanız rahat bir uykuya geçebilirsiniz.

Cilt Güzelliği İçin Kil Maskesi
Bir miktar kilin içine, yeteri kadar gül suyu ekleyin ve maske kıvamında bir macun hazırlayın. Cildinize sürerek, 1 saat bekletin. Cildinizden ovalayarak çıkarın.1 hafta uygulayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir