Ameliyatsız güzelleşmenin yolları

Ameliyatsız güzelleşmenin yolları

Ameliyatsız şekilde güzelleşmek mümkün mü derseniz ameliyatsız güzellik için yapılması gerekenleri açıklamaya çalışacağız sizlere arkadaşlar. Geliştirilen çeşitli teknolojiler ile bunları yapmak çok kolaylaştı arkadaşlar.

ameliyatsiz-guzellikYağ enjeksiyonları

Sıklıkla kullanılan bu tedavi şekli, yüz gençleştirmede önemli uygulamalardan birisidir. Diz veya kalçadan alınan yağ parçaları, cildin altına verilerek kırışıklıklar düzeltiliyor ve cilde dolgunluk kazandırılıyor. Bu yöntem risk içermez çünkü kişinin kendi vücut yağı uygulanmaktadır.

Lazer

Işık huzmeleri cildin içine girerek, cilt altındaki kollajen üretimini tetiklemektedir. Sürekli yenilen ve ilerleyen bir teknolojidir.

Hiyalüronik Asid

Kollajen gibi vücutta oluşan bu biyolojik maddenin sentetik olarak hazırlanan jeli, derin kırışıklıkları doldurur. Dolgu maddeleri içinde en bilinen, en zararsız ve en çok kullanılan hiyalüronik aitten elde edilen maddelerdir.

Botoks

Bir çeşit proteinin kırışıklara yol açan kaslara çok ince iğne ile düşük dozlarda verilmesiyle uygulanır. Amaç, böylelikle enjekte edilen kasta sinir hücreleri aracılığıyla kasılma emri veren iletiyi geçici süre durdurmaktır. Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir