Sonbaharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Sonbahar aylarında olduğumuz şu günlerde bayanların ciltlerine bakım uygularken dikkat etmeleri gereken noktalar vardır. Yaz aylarında uygulanan cilt bakımları ile sonbahar zamanında uygulananlar birbirlerinden ayrıdırlar ve dikkat isterler.

Özellikle hassas bir cildiniz varsa ve sonbahar aylarında cildiniz ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Cilt bakımımız yediklerimiz içtiklerimiz de doğru orantılı olduğu için bu aylarda neler yemeli neler yememeli bilmeliyiz.

Sonbaharda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Sonbaharda Bol Bol Su İçin:

Hangi mevsim olursa olsun su içmek çok önemlidir. Su, vücudunuz ve cildiniz için iyidir. Nemsizlik cildinizin kurumasına neden olur. Cildinizin mevsim değişimlerine karşı dirençli olmasını istiyorsanız su içmek iyi bir başlangıç olacaktır..

Cildinizi Dengeleyici Ürünler Kullanın:

Yaz cilt bakımı rutinleri yağı kontrol etmek ve cildi güneşe karşı korumaya odaklıdır. Sonbahar cilt bakımı rutinleri ise cildinizi dengelemeye yardımcı olmalıdır.

Cildinizi dengede tutabilmek için yazın kullanmış olduğunuz nemlendirici kremden daha yoğun bir krem kullanabilirsiniz. Cildiniz yağlı ise yağsız bir nemlendirici kremi tercih edebilirsiniz.

Cildinizi Güneşten Korumak İçin Ürünler Alın:

Cildinizi yalnızca yazın güneşten korumak yeterli değildir. Havanın soğuması güneşin cildinize zarar verebileceği gerçeğini değiştirmez. Mutlaka SPF koruma içeren ürünler ile cildinizi güneşten korumalısınız.

Cilt Sağlığı İçin Beslenin:

Cildiniz performansı için vitamin ve minerallere ihtiyaç duymaktadır. Multivitamin almalı ve sağlıklı bir şekilde beslenmelisiniz. Bu, cildinizin mükemmel bir şekilde görünmesini sağlarken hava değişiminin de cildiniz üzerinde yarattığı etkileri minimuma indirecektir.

Sonbaharda Kullanılması Gereken Cilt Maskeleri:

Yüzünüze buhar banyosu yaptırarak cildinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bir litre suyu kaynatıp bir leğenin içine dökün ve başınızı havluyla kapatarak 20-30 dakika kadar yüzünüzü bu buhara tutun.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.