Sivilce ve Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Son Güncelleme: 26.09.2020 01:51

Sivilce ve siyah noktalar nasıl geçer sayfamızda, başımızın en belalı ikilisi olan sivilceler ve siyah noktalar konusunu evde hazırlayacağımız tariflerle geçirmeye çalışacağız.

Reçeteli veya reçetesiz satılan ilaçlar bu soruna çözüm oluyor ama bazıları kızarıklık, renk değişikliği ve kuruluk gibi yan etkilere sahip olabiliyorlar.

Evde olan üzüm, salatalık, maya, yoğurt, yulaf ezmesi ve zerdeçal gibi ürünlerin sivilce ve siyah noktalarla savaşını anlatacağız sizlere.

Sivilce ve Siyah Nokta Nasıl Geçer?

Sivilce ve siyah noktalar için iki avuç hanımelinin çiçeklerini ve bir avuç gelincik çiçeğini kuruttuktan sonra ufalayarak toz haline getirin. İçine bir adet çırpılmış yumurtanın beyazını, bir çorba kaşığı sarımsak suyunu ve bir tatlı kaşığı domates suyunu ve bir miktar margarini ilave ederek yoğurun ve karışımın bulunduğu tencereyi kaynar su dolu başka bir tencerenin içine koyarak macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı yumuşak bir fırça yardımı ile yüzünüze sürüp yarım saat bekletin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

İki yemek kaşığı şahtere tohumunu iki bardak suda 15 dakika kadar kaynatıp sıkarak süzün. Süzdüğünüz sıvıyı cam bir şişeye koyarak birkaç saat dinlendirin. Dinlendirdiğiniz sıvıya batırdığınız pamukla sivilcelerin üzerine günde birkaç defa kompres yapın.

Bir avuç kuru üzüm ile bir çorba kaşığı hindiba tohumunu havanda birlikte döverek ezin. İçine krem kıvamına gelene kadar zeytin yağı katarak karıştırın. Sivilceli bölgeye hazırladığınız kremden günde iki defa sürün.

Buzdolabınızdan birkaç taze üzüm alın ve kolay bir yüz temizleyiciniz olsun. İki veya üç üzümü ikiye bölün ve eti yüzünüze ve boynunuza sürün. Ardından soğuk suyla durulayın.

Küçük bir salatalık ve 1 fincan yulaf ezmesini karıştırarak bir macun hazırlayın. Bu macuna 1 tatlı kaşığı yoğurdu karıştırıp yüzünüze sürün. 30 dakika bekletin ve ardından durulayın.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir