Sivilce Bir Günde Nasıl Geçer

Sivilce Bir Günde Nasıl Geçer Sivilceler Bir Günde Nasıl Geçer

Gerçekten bilmiyorum bende sivilce bir günde geçebilir mi ama yinede sizler için internette araştırayım dedim ve bazı yazıları sizlerle paylaşıyorum.

Akne (sivilce), tedavisi uzun sürelidir ve iyilşemesi geçtir. Tedaviye geç yanıt veren bir cilt hastalığıdır. Kısacası düzenli ve sabırlı bir tedavi uygulanır. Bunun için bir cildiye uzmanına başvurmanız gerekir.

Akne tedavisinde çok sayıda kullanılan ilaç vardır. Cildiniz ve sivilceniz için en uygun olanı, doktorunuz tarafından belirlenecektir. Yoğun sivilceli bir hastaya antibiyotik tedavisi uygulanır. 2-3 ay süren bir tedavi gerekir. Hastanın yaşı, cinsiyeti, sivilcenin türü ve şiddeti, ilaç tedavisinde göz önünde tutulacak faktörlerdir.

Bunun dışında cildin yumuşak bir sabunla yıkanması, hem yağlanmayı azaltır hem de tedaviye yardımcı olur. Fakat cildi çok fazla kurutan sabunlardan, temizleyicilerden uzak durmak gerekir. Çok fazla yıkamak cilde zarar verir. Bunun dışında, cildinizi tahriş edecek giysilerden kaçınmanız gerekir. Sivilcenin iyileşmesini yavaşlatan bir durumdur.

Sivilcelerle oynamak, sıkmak ya da kaşımak iz kalma ihtimalini arttırır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. bence benim tavsiyem ballı limon maskesi 1 kaşık balın içine 1 kaşık limon suyu sıkın karıştırın sürün .Bunu bir hafta uygulayın ve inanılmaz değişimi kendiniz görün. Ben bunu uyguladım ve çok memnunum inanın çok harika sadece sabır ve biraz zaman gerek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir