Sırt Sivilceleri Nasıl Geçer

Reklamlar

Sırt Sivilceleri Nasıl Geçer

Sırtta oluşan sivilcelerden kurtulmak için neler yapmalısınız. Sırtınızda aşırı derece sivilce varsa yada sizi rahatsız edecek derecede azda olsa sivilce var bunlar kurtulmak için neler yapılmalıdır.

Sivilcenin pekçok nedeni olabildiği gibi asıl neden deri altında biriken bakterilerdir. Bu bakteriler yağ bezelerinin tıkalı olan kanallarından girerek tıkanmış olan yağ bezlerinde iltihaba yol açar. Yağ bezlerinin salgıladığı sebum denilen madde ile birleşerek akne sivilce oluşumuna neden olur.

Sırttaki sivilcelerin tedavisi:

Eğer uzun süre geçmeyen sivilceli bir cildimiz varsa bir doktora başvurmalıyız. Dermatolog doktorumuzun tedavi yöntemleri eksiksiz uygulandığında iyileşme olacaktır.

Reklamlar

"Sırt Sivilceleri Nasıl Geçer" için toplam 5 yorum yapmış

 1. şahan   29 Aralık 2013 at 18:41

  wallaha ben 24 yasındayım ergenlik,ten beri bendede sivilce sorunu bulunmaktadır..gerçekten nalket olası öle bir hastalıkki bulduğunu bir daha asla brakmak bilmiyo bnmle beraber yaşıyo yüzümde bitti ama sırtımda bitmek bilyo çook zor durumdayım yardımınız olursa sayet çook sevinrim şimdiden tşk.ederim..

 2. ece sönmez   11 Mayıs 2013 at 08:49

  ben 13 yaşındayım .Çikolatayı çıokseviyor ve yiyorum.BU nedenle sırtımda sivilceler oluyor bunarı sıktığım için lekeler oluyor bu lekeler yüzünde askılı giyemiyorum. BANA cildime zarar vemeyecek doğal bir çözüm bulur musunuz ? llüüüttffeen

 3. ece sönmez   11 Mayıs 2013 at 08:45

  ben13 yaşındayım çok çikolata yitorum. Sırtımda aşırı sivilceler oluştu .Bunların bazılarını sıktım ve aşırı leke oluştu bunların tamamen yok olması için en doğal yöntem ve cildime başka zarar vermeyecek yöntem nedir . Nolur beni bunlardan kurtarın:(

 4. elvin sönmez   11 Mayıs 2013 at 08:41

  benim sırtımda çok sivilce ve leke var nasıl yok edilir

 5. ece   11 Mayıs 2013 at 08:40

  benim sırtımda çok sivilce ve leke var bunlar nasıl geçer

Leave a Reply

Your email address will not be published.