Elleri gençleştirmek için maske ve bitkisel öneriler

Elleri gençleştirmek için maske ve bitkisel öneriler

Elleriniz sizi yaşlımı gösteriyor. O zaman aşağıda vereceğimiz ellerinizi gençleştirmek için kullanabileceğiniz yöntemler ve tarifler işinize yarayacaktır arkadaşlar. Buyurun :

Ellerinizi Gençleştiren Maske Tarifi

Malzemeler
3 Yemek Kaşığı Şeker
2 Yemek Kaşığı Zeytinyağı

Hazırlanışı

Şeker ile zeytinyağını karıştırın Ellerinize Sürün ve biraz bekletin daha sonra iyice ovalayın Streç Filmle sarın 10 -15 dakika bekletip ellerinizi ılık suyla yıkayın.

Ellerdeki yaşlılık faktörlerini birkaç başlıkta ele alırsak :

1) Ellerde hacim kaybı

Biz yaşlandıkça ellerimizdeki dokularda hacim kaybı oluşuyor. Cilt altı yağ tabakası inceliyor ve böylece her on yılda bir cilt yüzde 7 daha ince hale geliyor. Bu nedenle, damarlar, kemikler ve kasları kemiklere bağlayan lifler daha görünür oluyor. Bu hacim kaybı, ‘hyaluronik asit dolgu malzemeleri’yle veya kişinin kendi yağının transferi ile geri kazanılabiliyor. Kaybolan hacmi geri kazandırmak için gerekli tedavi süreci problemin büyüklüğüne göre 15-30 dakika sürebiliyor. Hemen tedavi sonrasında yüzde 80 iyileşme görülebiliyor. Birkaç gün içinde ise nihai sonuç elde ediliyor. Minimal ağrı ile gerçekleştirilen bu tedavide, morarma çok az oluştuğu için iyileşme süreci yaşanmıyor.

2) Lekelenme değişimleri

Güneş lekeleri, karaciğerden kaynaklanan lekeler veya yaşlılık lekelerinin silinmesi için pigmentasyon tedavisi gerekiyor. Ellerdeki koyu renkli lekeler, cildin üst ve orta tabakalarında kalıcı da olabilen pigment koyulaşması sonucu oluşuyor. Bu lekeler derinliklerine göre çeşitli terapilerle azaltılabiliyor veya yok edilebiliyor. Lekelerin tedavisi için şu metotlar kullanılıyor;

a. Intense Pulsed Light (IPL): Lekeler kısmen veya tamamen tedavi edebiliyor.
b. Aktif Q Anahtarlı Lazer: Derine uzanan lekeler kısmen veya tamamen yok edilebiliyor.
c. Non Ablaziv Puls Dye Lazer: Bir yandan lekeleri küçültürken, diğer yandan lekelenmeye karşı lekeli bölgenin zayıflığını azaltıyor.
d. Depigmentasyon kremleri: Lekenin oluşma mekanizmasını durduran kremlerle pigmentasyonun tekrar oluşumu azaltılabiliyor.

İlgili Makaleler

3) Cilt değişimleri

Glikolik asit içeren ürünlerle bir yandan lekeler azaltılırken, diğer yandan cildin genel dokusu canlandırılıyor. Cilt soyucu bu ürünlerle cildin esnekliği artırılıyor, yüzeysel cilt tabakalarındaki problemler giderilebiliyor, cildin içerisindeki genç hücre oranı hızla artırılıyor. Bu ürünler cildin çevresel olumsuzluklara karşı direncini artırıyor. Yüksek oranda C vitamini içeren antioksidan ürünlerle ışığın cilde hasar verme gücü asgariye indiriliyor ve cildin içerisindeki biyoloji aktive ediliyor. Cildin faydalanabileceği ancak cildin koruyucu tabakasını aşmakta zorlanan tüm etken maddeler ‘Elektroporasyon’ teknolojisi ile cildin derinliklerine gönderiliyor ve böylece cildin daha genç, daha problemsiz bir yapıya kavuşması sağlanabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir