El ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

El ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılır

Evde El ve ayak bakımı nasıl yapılır nelerdir gibi sorularınıza cevaplar bulabileceğiniz bu sayfamızda elleriniz ve ayakkalarınız için önemli olan bazı konuları da ele alacağız.

Ellerin ve ayakların daha sağlıklı olması hepimiz için önemlidir çünkü beyinden sonra en çok kullanılan yerler eller ve ayaklardır. Bu yüzden el ve ayak bakımına dikkat etmeliyiz. Şimdi yazımıza dönelim :

Özellikle Yaz aylarında aşırı güneşe, deniz suyuna maruz kalan ellerimiz ve ayaklarımız kışın ise soğuğa maruz kalan ellerimizin nemi azalır. Kuruma, çatlama ve tırnaklarda kırılma görülür. İyi ve düzenli bir manikür ve pedikür ile ilave edeceğimiz küçük bilgilerle güzel görünümü elde edip koruyabilirsiniz.

Tırnaklarınızın sürekli sararmasından şikayetçi iseniz; tırnaklarınızı birkaç dakika limonlu suda bekletin. Bunu belli periyodlarla uygulayabilirsiniz.

Tırnaklarınızın kırılmaması için tırnak diplerine vazelin sürmeniz yeterlidir. Vazelin kolay emilir ve nemlendirici özelliği yüksektir.

Manikürden iyi sonuç alabilmek için duş sonrasını tercih edin, tırnak etleriniz istenen yumuşaklıkta olacaktır.

İyi bir pedikür başlangıcı için ayak tırnaklarınızı düz kesmeniz tavsiye edilir. Aynı zamanda etlerinizin dibinden kesmemeniz önerilir.

Uzun süre ayakta kalıyorsanız şişen ayak bileklerinizi ılık ve tuzlu suda 10-15 dk. dinlendirebilirsiniz. Ayaklarınızdan başlayıp dizlerinize doğru masaj yaparak kan dolaşımını düzenlemiş olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir